Sesyjowo

Nasze sesje i nie tylko one

Ogłoszenie

Przenosimy się na Discorda


#16 2012-06-23 16:25:41

Patryk

Ktoś ważny

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 811
Punktów :   

Re: System: Propozycje - Dyskusja

Tak, właśnie, dziękuję koledze wyżej
Oczywiście że tu wchodzę, ale nic nie piszę, bo a) ja jako MG nie zamierzam używać takiego systemu w niczym co mógłbym prowadzić, więc mnie to wali, b) nie mam co pisać o zwijaniu przez Sebka zabawek, bo co tu ciekawego, c) nie mam żadnego pomysłu jak mogłoby to wyglądać żeby nie dopuścić do formy przymusu opisanej wyżej przez Mateo.


"Bo obetnę sobie rękę i to wy będziecie mi obciągać!"

Offline

 

#17 2012-06-23 18:49:24

peruniec

Komisarz

Skąd: CZk
Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 2359
Punktów :   

Re: System: Propozycje - Dyskusja

Szczerze dla mnie to jest proste jak to mniej więcej powinno wyglądać.
Jest przykładowo 10 poziomów normalności, przy powiedzmy 3 dostajesz jakąś chorobę, ale to nie były by punkty jak w WOD-ie, tylko na każdym z tych 10 poziomów masz mniejsze poziomy, i tak jak w młotku rzucasz (sw ? ) czy dostaniesz mały punkt.
Każdy duży punkt by miał określone co możesz na nim robić bez minusów, czyli np 7 kraść, 1 gazowanie żydów (a może Żydów ) w Auschwitz.
Czy to takie straszne ?
I i jeszcze jak dla mnie można by ściągnąc na początku duże punkty, za dodatkowy exp.


My armor is contempt. My shield is disgust. My sword is hatred. In the emperor's name, let none survive.

Offline

 

#18 2012-06-24 09:01:35

 MeMadao

Sir

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 1963
Punktów :   

Re: System: Propozycje - Dyskusja

Tylko 1 choroba? Słabo Prędzej zrobiłbym tak, że jak straciłeś cały duży punkt w bardzo krótkim czasie, to ci to ryje beret i możesz się czegoś nabawić. Jak utratę małych punkcików rozłożyłbyś sobie na dłuższy okres czasu i dopiero po nim stracił duży, to nic by ci się nie stało.


You load sixteen tons, what do you get?
Another day older and deeper in debt...

Offline

 

#19 2012-06-24 09:58:53

peruniec

Komisarz

Skąd: CZk
Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 2359
Punktów :   

Re: System: Propozycje - Dyskusja

Ale twój pomysł przypomina Wod-a tam było trochę przegięte, i widzę jeszcze jedną dużą wadę to wszystko będzie skomplikowane, a to jest wada, wiec w sumie bez tego będzie prościej.


My armor is contempt. My shield is disgust. My sword is hatred. In the emperor's name, let none survive.

Offline

 

#20 2012-06-24 13:12:02

Patryk

Ktoś ważny

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 811
Punktów :   

Re: System: Propozycje - Dyskusja

Tylko 1 choroba? Słabo

I właśnie dlatego takim porąbanym pomysłom mówimy zdecydowane nie, a ty się jeszcze plujesz, że Sebo zbiera zabawki. Jedna choroba to i tak dużo, bo a) trzeba jakieś znać żeby je odgrywać b) MG musi ci jakąś wymyślić żeby pasowała a to zawsze problem c) ponieważ wszyscy walną sobie mniej/więcej tych punktów żeby mieć dodatkowe XP bo munchkin (jak WoD) to od początku pół drużyny będzie kandydatami do lobotomii/psychiatryka. Po prostu nie...


"Bo obetnę sobie rękę i to wy będziecie mi obciągać!"

Offline

 

#21 2012-06-24 13:26:57

peruniec

Komisarz

Skąd: CZk
Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 2359
Punktów :   

Re: System: Propozycje - Dyskusja

Ja tam nigdy nie brałem aż tyle, tylko tyle żeby móc kraść bez minusów.

I w sumie dla mnie problem jest zbalansowanie, albo to by było coś prostego jak młotek, albo coś przekombinowane.


My armor is contempt. My shield is disgust. My sword is hatred. In the emperor's name, let none survive.

Offline

 

#22 2012-06-24 14:16:55

Patryk

Ktoś ważny

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 811
Punktów :   

Re: System: Propozycje - Dyskusja

Dobrze, może nie ty i może nie zawsze ale mówię ogólnie. Niewiele postaci do WoDa które pamiętam było normalne. A system z chorobą co punkt czy jakoś tak (bo już nie wiem jak to ma wyglądać) jakoś nie premiuje normalności tylko "Ukradłem pomidorka, jestem złym człowiekiem, ściga mnie całe państwo, a od kochanego MG dostałem... schizofrenię"


"Bo obetnę sobie rękę i to wy będziecie mi obciągać!"

Offline

 

#23 2012-06-24 14:34:26

 MeMadao

Sir

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 1963
Punktów :   

Re: System: Propozycje - Dyskusja

Choroba po punkcie, wg. mojego pomysłu byłaby:
1. Dopiero po niezdanym teście
2. Nie tak poważna jak Schizofrenia
3. Test byłby tylko w przypadku, gdybyś wszystkie "małe" punkciki psychozy stracił w krótkim odstępie czasu (np. w dzień)

Dlatego uważam, że zastosowanie hiperboli (uwielbiam to pejoratywne (to też uwielbiam) słowo ) z pomidorkiem, jest zdecydowanie nie na miejscu.


You load sixteen tons, what do you get?
Another day older and deeper in debt...

Offline

 

#24 2012-06-24 14:46:53

Patryk

Ktoś ważny

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 811
Punktów :   

Re: System: Propozycje - Dyskusja

Tracenie w trakcie gry - Teście czego? Jak trudnym?
Tracenie w trakcie tworzenia postaci - Da się? Dlaczego miałbym tego nie robić? Co się wtedy testuje i jak wielka jest to wada że dostaję dodatkowe punkty?

Nie schizofrenia? To podaj listę chociaż 5 (musi być zróżnicowanie) "łagodnych" chorób które mogę otrzymać za zabijanie ludzi. Potrafisz? Bo ja nie.


"Bo obetnę sobie rękę i to wy będziecie mi obciągać!"

Offline

 

#25 2012-06-25 12:04:09

peruniec

Komisarz

Skąd: CZk
Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 2359
Punktów :   

Re: System: Propozycje - Dyskusja

Ja tylko w kwestii technicznej hiperbola nie jest określeniem pejoratywnym, jest po prostu określeniem na pewien typ porównań.

A ogólnie to Patryka pyta bardzo sensowne.


My armor is contempt. My shield is disgust. My sword is hatred. In the emperor's name, let none survive.

Offline

 

#26 2012-06-25 22:43:22

Patryk

Ktoś ważny

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 811
Punktów :   

Re: System: Propozycje - Dyskusja

Dobra, otrzymałem wyjaśnienia (zamieść je tu tak żeby było czarno na szarym), czekam na moją listę chorób i ja mogę to klepnąć, choć podtrzymuje że w niczym co chciałbym w tym momencie prowadzić taki system się nie pojawi.

W ogóle w kwestii technicznej - jest temat który zawiera to co już zrobione? Bo są 3, w każdym piszemy praktycznie o tym samym i ja już się gubię. przejrzyściej by już było jakby było tematycznie - np ten byłby o psychozie, inny o WW, inny o testach itd. Plus 1 zbiorczy na gotowce.


"Bo obetnę sobie rękę i to wy będziecie mi obciągać!"

Offline

 

#27 2012-06-26 10:04:48

peruniec

Komisarz

Skąd: CZk
Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 2359
Punktów :   

Re: System: Propozycje - Dyskusja

Co do pomysłu z tym co jest zrobione jestem za, a i co twojego pytania, to zrobione jest w sumie wielki NIC
Ale robienie systemu to dużo, dużo zabawy.


My armor is contempt. My shield is disgust. My sword is hatred. In the emperor's name, let none survive.

Offline

 

#28 2012-06-27 09:08:43

 MeMadao

Sir

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 1963
Punktów :   

Re: System: Propozycje - Dyskusja

Na wszystko będę odpowiadał jak się dobiorę do kompa na dłużej, czyli nie wiem kiedy.


You load sixteen tons, what do you get?
Another day older and deeper in debt...

Offline

 

#29 2012-06-30 10:39:52

 MeMadao

Sir

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 1963
Punktów :   

Re: System: Propozycje - Dyskusja

System:
Każda postać zaczyna z 10/10 punktami poczytalności i 10/10 punktów traumy. Maksymalna liczba punktów traumy równa się liczbie punktów poczytalności.. Sytuacje powodujące podnoszenie punktów traumy mają przypisane wartości od 9 do 0. Punkt poczytalności traci się, gdy punkty traumy zejdą do 0. Punkty traumy tracone są przy zetknięciu z mrocznymi sytuacjami (martwe płody, biegające po ulicach potwory, C'thulhu) w ilości równej Poczytalność - Poziom psychozy danej sytuacji (wartość ujemna=0). Jeśli punty traumy osiągną wartość 0, postać traci Punkt Poczytalności i wykonuje test Poczytalności/Siły Woli/Czegokolwiek (w zależności od mechaniki) czy nie otrzyma zaburzenia psychicznego. Po utracie Poczytalności, punkty traumy wracają do maksymalnej wartości.

Teraz to co misie lubią najbardziej:
Poczytalność zwykle leci tylko w dół, podnoszenie jej to kwestia leczenia psychiatrycznego i to za pomocą twardych środków medycznych.
Punkty traumy natomiast są bardzo ruchome, gdyż odzyskiwać je można poprzez odpoczynek psychiczny (chociażby porządne wyspanie się, zajmowanie się swoim hobby), terapię z psychologiem, religię, różne grupy wsparcia i tym podobne.
I przypominam to, co napisałem na samym początku - maksymalna ilość Punktów traumy równa się Poczytalności, czyli jak zejdziemy do niskich wartości, to owszem, mniej rzeczy robi postaci sieczkę z mózgu, ale też w przypadku poważniejszych urazów psychicznych łatwiej popada w szaleństwo.
Dodatkowo - jeżeli ilość traconych punktów traumy przekroczy aktualnie posiadaną, to niewykorzystane są odejmowane od "odnowionych" punktów traumy po utracie Poczytalności.

Dla PLa - Depresja, Nadpobudliwość, Nerwica, Lęki i Fobie wszelkiego rodzaju, Hipochondria, Amnezja częściowa, ...filie wszelkiego rodzaju (i nie mówię od razu o nekro/pedo/skato/dendro/cokolwiek, zaburzeń seksualnych jest od chu chu i jeszcze trochę), Koszmary, Lunatyzm. Jakby poszukać, to można ich jeszcze 4 czy 5 razy więcej wypisać. A do tego można dorobić stopniowanie chorób, tak aby nie zawsze wchodziła nowa, ale np. rozwijała się poprzednia, w zależności od sytuacji.

Na pytania odpowiem jutro rano, bo cały dzień mnie nie będzie.


You load sixteen tons, what do you get?
Another day older and deeper in debt...

Offline

 

#30 2012-06-30 11:00:16

peruniec

Komisarz

Skąd: CZk
Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 2359
Punktów :   

Re: System: Propozycje - Dyskusja

Ja powiem tak ten system jest zdecydowanie przekombinowany, i w dodatku wymaga znajomości psychiatrii, psychologi itp żeby to stopniowanie miało sens, tak samo że ten system jest nierealistyczny przez to że kiedyś jesteś psycholem nawet drobne rzeczy ryją ci mózg.
I tak samo odzyskiwanie traumy które jest całkowicie uznaniowe i znowu powinno się znać żeby móc coś powiedzieć sensownego.

I szczerze na takie dziwne rzeczy ja mówię NIE, bo zrobiłeś skomplikowany system, bardzo uznaniowy, i jeszcze z małą pulą zaburzeń, dziwnych trafem tych hardkorowych, a gdzie np takie http://pl.wikipedia.org/wiki/Triskaidekafobia, lub tym podobne tony lajtowych zaburzeń.

Ja byłem za zrobieniem systemu wariowania, ale prostego coś pomiędzy młotkiem a wodem (z poziomami co ci nie ryje mózgu na którym).


My armor is contempt. My shield is disgust. My sword is hatred. In the emperor's name, let none survive.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.sesyje.pun.pl