Sesyjowo

Nasze sesje i nie tylko one

Ogłoszenie

Przenosimy się na Discorda


#31 2012-06-22 11:42:49

Daimio

Weteran

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 1304
Punktów :   

Re: NS: PL ed. Morskie Opowieści

Jest ogranicznik z tego co wiem a znajomego chyba zrobię sobie uczciwie (jeśli się zgodzisz).


Internet nie wybacza!!!!

Offline

 

#32 2012-06-24 12:47:10

peruniec

Komisarz

Skąd: CZk
Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 2359
Punktów :   

Re: NS: PL ed. Morskie Opowieści

W sumie ostatnio myślałem, o kasie i statku, i doszedłem do wniosku że mogę nie brać kasy (mateo pewnie też) jeśli, będziemy hmm współwłaścicielami statku, a kukuł będzie nas reprezentował na zewnątrz, no i kiedy na statku będzie potrzebna szybka decyzja (głównie fabularnie, bo wiadomo, głosy w głowie).
Tak ja nie potrzebuje kasy za bardzo, poza lekami i żarciem.


My armor is contempt. My shield is disgust. My sword is hatred. In the emperor's name, let none survive.

Offline

 

#33 2012-06-24 13:04:13

Daimio

Weteran

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 1304
Punktów :   

Re: NS: PL ed. Morskie Opowieści

Ja też myślałem i doszedłem do innego wniosku. Nie potrzebuję na statku takich wyprosowanych specjalistów (poczytał bys sobie jeszcze odnośnie Matea postaci czy liczy się jako spec). Normalnie zatrudnił bym kogoś słabszego ale przez to że jesteście graczami to musicie być na moim statku.


Internet nie wybacza!!!!

Offline

 

#34 2012-06-24 13:04:37

Patryk

Ktoś ważny

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 811
Punktów :   

Re: NS: PL ed. Morskie Opowieści

No o czymś takim myślałem, statek jest w zasadzie drużynowy, podobnie jakbyście mieli samochód. Kukuł was reprezentuje, przez jego ręce przepływają pieniądze, ale to nie oznacza że wy jako oficerowie nie macie prawa głosu (tego jest pozbawiona zwykła załoga, ale oni jak dostają wypłatę to są grzeczni). Ja tam, mówiłem - rozliczajcie się jak chcecie, mnie to wali ale prowadzę tylko jednej drużynie. Jak każdy stwierdzi że kupuje własny statek to zostaje npcem i może sobie iść do domu albo grać innym członkiem załogi.


"Bo obetnę sobie rękę i to wy będziecie mi obciągać!"

Offline

 

#35 2012-06-24 13:25:30

Daimio

Weteran

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 1304
Punktów :   

Re: NS: PL ed. Morskie Opowieści

Powinieneś bardziej pomyśleć nad cenami żeby nie było tak że statek npców wypływa w rejs i albo po pierwszym dniu załoga się buntuje (słabe jedzenie) albo jak tylko przybijają do jakiegoś portu kapitan sprzedaje statek tylko po to aby miał na wypłaty dla marynarzy.


Internet nie wybacza!!!!

Offline

 

#36 2012-06-24 13:33:59

peruniec

Komisarz

Skąd: CZk
Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 2359
Punktów :   

Re: NS: PL ed. Morskie Opowieści

Co do speców, to mów sobie jak chcesz, ale jeśli miałbyś podręcznikowego mechanika, 12 sprytu, 2 skila, to spoko kosztował by 25/dziennie, ale przy strzale on nie zdejmie ci kwadratów uszkodzeń (nawet zdaje się nie ma tego z profesji), i idziesz na dno, plus wyobraź sobie że ja mam jeszcze rusznikarstwo, leczenie, elektronikę itp.

I w sumie patrząc obiektywnie to skoro ja jestem tylko robolem na statku to nie powinienem się dokładać do niego i miałbym +55 gambli więcej, i nie było by problemu z piciem w porcie.


ps a co do cen to jest w ogóle problem, bo żeby to działo to trzeba zarabiać bardzo dużo, i wtedy pan pirat jest zbyt przekokszony, bo zarobi na jednym ataku DUŻO.


My armor is contempt. My shield is disgust. My sword is hatred. In the emperor's name, let none survive.

Offline

 

#37 2012-06-24 14:11:54

Daimio

Weteran

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 1304
Punktów :   

Re: NS: PL ed. Morskie Opowieści

Dosyć dziwne że npc którego kupujemy nie ma cechy z pochodzenia i z profesji a npc z którymi walczymy mają wszystkie munchkiny jakie tylko można mieć. Dobrze że mi przypomniałeś bo miałem się spytać czy mój ziomek ma cechę z pochodzenia i profesji? Jeżeli ma to czy ja mu wybieram czy GM.


Internet nie wybacza!!!!

Offline

 

#38 2012-06-24 14:12:49

Patryk

Ktoś ważny

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 811
Punktów :   

Re: NS: PL ed. Morskie Opowieści

Nad cenami i płacami coś pomyślę, bo ostatnio były całkiem na JAPa (czytaj wymyślone z kosmosu).

A tak jak już jesteśmy Paweł przy twoim specu to ja muszę poczytać to magiczne ściąganie uszkodzeń, bo ja się nie zgadzam żeby to działało na cały statek. Jak jesteś na rufie, a oberwiecie po dziobie to nie teleportujesz się tam tylko musisz dobiec, więc albo będzie działać tylko na "strefę" w której aktualnie jesteś (dziób, śródokręcie, rufa) albo nie jest natychmiastowe tylko z opóźnieniem kilku tur aż "magia" zadziała.

Czy zamierzacie zmieniać statek? Nie wiem po co bo ten jest dobry, ale coś tam do mnie dotarło. Bo chcę zrobić ładowność, a nie będę robił dla wszystkich na raz, bo a nóż wpadnie wam do głowy kupić 3 motorówki.


"Bo obetnę sobie rękę i to wy będziecie mi obciągać!"

Offline

 

#39 2012-06-24 14:19:05

Daimio

Weteran

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 1304
Punktów :   

Re: NS: PL ed. Morskie Opowieści

Standardowo chcemy zmienić statek bo zawsze lepiej jest mieć bardziej wykokszony.


Internet nie wybacza!!!!

Offline

 

#40 2012-06-24 14:31:28

Patryk

Ktoś ważny

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 811
Punktów :   

Re: NS: PL ed. Morskie Opowieści

To jaki chcesz mieć bardziej wykokszony? Bo ja ci powiem że tak orientacyjnie to cię nie stać na "lepszy"


"Bo obetnę sobie rękę i to wy będziecie mi obciągać!"

Offline

 

#41 2012-06-24 14:42:48

 MeMadao

Sir

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 1963
Punktów :   

Re: NS: PL ed. Morskie Opowieści

Z mojej strony nie za bardzo się zgadzam na podział łupów, bo zdecydowanie nie wierzę w szczerość i uczciwość SSa - kasa przechodzi przez jego ręce i do naszych kieszeni wpada w znacznie zmniejszonych ilościach względem niego. I tak, moja postać liczy się jako spec.


You load sixteen tons, what do you get?
Another day older and deeper in debt...

Offline

 

#42 2012-06-24 14:53:46

Daimio

Weteran

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 1304
Punktów :   

Re: NS: PL ed. Morskie Opowieści

To jaki chcesz mieć bardziej wykokszony? Bo ja ci powiem że tak orientacyjnie to cię nie stać na "lepszy"

- Mnie nie stać na nic. Jak wyjdę na swoje to będę się cieszył.

I tak, moja postać liczy się jako spec.

-Pozwolisz że ja to sprawdzę a nie tak jak w większości przypadków zaklinasz że tak jest i nagle zonk.


Internet nie wybacza!!!!

Offline

 

#43 2012-06-24 14:54:45

Patryk

Ktoś ważny

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 811
Punktów :   

Re: NS: PL ed. Morskie Opowieści

Dlatego znacznie łatwiej by było jakbyście byli uczciwymi piratami. Bardzo duża część do podziału między oficerów, ustalone z góry procenty, część na naprawy i wyposażenie statku do dalszych wypraw, a załoga dostaje resztki plus ma się cieszyć że cokolwiek do żarcia dostała podczas rejsu. Chcecie się bawić w handel to liczcie się ze stratami i tym że każdy będzie chciał was wydymać za grosze.

BTW właśnie wpadło mi do głowy. Bardzo mielibyście coś przeciwko gdyby odejść troszkę od klimatu post-apo gdzie "każdy kapitan trzyma swój majątek w baku statku" i uznać że np gildia kupiecka emituje monety (złote/srebrne/zardzewiałe/dowolne byle jakieś), które są mnie lub bardziej honorowane na całych karaibach? Nie byłoby problemu pt. W czym dostaliśmy nasze 3000 gambli za rejs i jak mam odmierzyć każdemu majtkowi 3 gamble? Wiaderkiem?

Niestety tym razem ma rację - można kupić bosmana speca. W sumie to każdego można kupić oprócz kapitana (co jest logiczne)

Ostatnio edytowany przez Patryk (2012-06-24 14:55:35)


"Bo obetnę sobie rękę i to wy będziecie mi obciągać!"

Offline

 

#44 2012-06-24 15:29:03

Daimio

Weteran

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 1304
Punktów :   

Re: NS: PL ed. Morskie Opowieści

Chcecie się bawić w handel to liczcie się ze stratami i tym że każdy będzie chciał was wydymać za grosze.

-To jak niby ludzie żyją? Powinno się opłacać handlować. A oprócz tego to ty powiedziałeś że handel się opłaca dlatego handlowaliśmy a nie wysłaliśmy nurka chaosu aby podłożył ogień na jakimś statku który właśnie wypłynął handlować i nie zabordażowaliśmy go. Co do kasy to jak dla mnie to lepiej gdyby wytwarzali papier wartościowe czyli taki pieniądze (tak jak kiedyś to działało że papier jest warty x złota i możesz je odebrać kiedy chcesz).


Internet nie wybacza!!!!

Offline

 

#45 2012-06-24 15:46:52

Patryk

Ktoś ważny

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 811
Punktów :   

Re: NS: PL ed. Morskie Opowieści

Bo handel się opłaca. Ile zarobiłeś? 200 coś gambli. W 5 dni czyli pewnie z 10 razy szybciej niż przeciętny rybak. Ile zarobiła reszta? Każdy marynarz po 25 gambli za w zasadzie nic nie robienie, a Paweł i Mateo to w ogóle miliony jak na to ile mieli do roboty. Z tym że handel jest ryzykowny, wieziesz ładunek, jesteście słabo uzbrojeni więc idealny cel dla wszystkich który wolą zarobić, a się nie narobić.

A i ognia nie opłaca się podkładać, bo jeszcze przypadkiem zatonie. Lepiej uczciwie zabordażować w środku nocy (będzie wystarczający chaos) i sprzedać statek.

W sumie mogą być papiery, zakładamy że każdy potrafi przeczytać kwotę jaką ma w garści, gorzej z rozmienianiem tego na drobniejsze (nie mogą być 1-gamblowe świstki, bo by zajmowały za dużo miejsca, a jak będą duże kwoty to biedny marynarz dalej nie ma czym zapłacić za rum)


"Bo obetnę sobie rękę i to wy będziecie mi obciągać!"

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://schody-granitowe-kmx.pl/ przegrywanie kaset hi8 digital8 video 8 z kamery d