Sesyjowo

Nasze sesje i nie tylko one

Ogłoszenie

Przenosimy się na Discorda


#1 2012-04-22 16:03:48

peruniec

Komisarz

Skąd: CZk
Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 2359
Punktów :   

Wykłócanie się

Jako że często się to zdarza, to wątek może być popularny, jeśli komuś się będzie chciało wykłócać poza sesją

A co do pałeczek, to skoro używali ich burżuje itp, to nie ma to żadnego przełożenia na używanie ich przez większość (biedną) społeczeństwa, to tak jak u nas jest dwadzieścia rodzajów sztuców itp, ale kto tego używa.
Łyżki są po prostu wygodne, i tyle, i jeśli mi się będzie chciało albo będzie to żywotną potrzeba społeczeństwa, to przepisze kawałek o łyżkach z książki o Chinach jaką czytam.


My armor is contempt. My shield is disgust. My sword is hatred. In the emperor's name, let none survive.

Offline

 

#2 2012-04-22 16:27:26

peruniec

Komisarz

Skąd: CZk
Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 2359
Punktów :   

Re: Wykłócanie się

Chińszczyzna Hu peifang (Chinka mieszkająca długo w Polsce), wyd: adam marszałek 2003


My armor is contempt. My shield is disgust. My sword is hatred. In the emperor's name, let none survive.

Offline

 

#3 2012-04-22 16:31:52

Daimio

Weteran

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 1304
Punktów :   

Re: Wykłócanie się

napisał to jakiś profesor, czy to książka popularno naukowa??


Internet nie wybacza!!!!

Offline

 

#4 2012-04-22 16:34:15

peruniec

Komisarz

Skąd: CZk
Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 2359
Punktów :   

Re: Wykłócanie się

popularno naukowa, i napisała to jak już ona


My armor is contempt. My shield is disgust. My sword is hatred. In the emperor's name, let none survive.

Offline

 

#5 2012-04-22 16:48:37

Daimio

Weteran

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 1304
Punktów :   

Re: Wykłócanie się

Pozwolisz że przypomnę twoje własne słowa"książki popularno naukowe to gówno i nie należy się na nie powoływać" a więc zgodnie z twoją tezą mam gdzieś co tam jest napisane.


Internet nie wybacza!!!!

Offline

 

#6 2012-04-22 16:53:55

 MeMadao

Sir

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 1963
Punktów :   

Re: Wykłócanie się

Ale zabawną rzeczą jest to, że ty Sebo nie przedstawiasz żadnych publikacji naukowych, które popierają twoje stanowisko (ale osobiście i tak nie zamierzam tego czytać:p).


You load sixteen tons, what do you get?
Another day older and deeper in debt...

Offline

 

#7 2012-04-22 16:56:27

Daimio

Weteran

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 1304
Punktów :   

Re: Wykłócanie się

nie chce mi się szukać a używanie argumentów Palucha jest śmieszne bo...... w prawie wszystkich przypadkach on ich używa przeciwko mnie.


Internet nie wybacza!!!!

Offline

 

#8 2012-04-22 16:56:46

peruniec

Komisarz

Skąd: CZk
Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 2359
Punktów :   

Re: Wykłócanie się

Ja tak nie powiedziałem, mówiłem że książki popularno naukowe są różne i często to uogólnienia i głupoty, a dwa książki o kulturze danego kraju to co innego niż książki historyczne bo to coś zupełnie innego.
I dwa mamy dwa źródła:
Twoje internetowe, bez podanych konkretów i bez napisanego na czym się opiera
I moje które jest książką popularno naukową, ale książka napisaną przez Chinkę, więc która jest bardziej wiarygodna


My armor is contempt. My shield is disgust. My sword is hatred. In the emperor's name, let none survive.

Offline

 

#9 2012-04-22 17:05:57

 MeMadao

Sir

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 1963
Punktów :   

Re: Wykłócanie się

Celna uwaga PP. A dla ciebie SS - aktualnie ty się z nim kłócisz, więc to przeciwko tobie idą argumenty zła i chaosu


You load sixteen tons, what do you get?
Another day older and deeper in debt...

Offline

 

#10 2012-04-22 17:06:06

Daimio

Weteran

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 1304
Punktów :   

Re: Wykłócanie się

czyli po kolei:Ja tak nie powiedziałem, mówiłem że książki popularno naukowe są różne i często to uogólnienia i głupoty, a dwa książki o kulturze danego kraju to co innego niż książki historyczne bo to coś zupełnie innego.
Czyli twoim zdaniem używana broń podczas wojny, fortyfikacje, taktyki to głupoty ale jeśli to książka o kulturze to święta prawda...... aha dosyć logiczne.

moje które jest książką popularno naukową, ale książka napisaną przez Chinkę, więc która jest bardziej wiarygodna
Czyli twoja kolejna teza: "książkę powinien napisać profesor inaczej to bełkot i głupoty" znowu się nie sprawdza albo to kolejny wyjątek ciekawe......

a następne źródło mogę poszukać.

Ostatnio edytowany przez Daimio (2012-04-22 17:18:07)


Internet nie wybacza!!!!

Offline

 

#11 2012-04-22 17:07:47

 MeMadao

Sir

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 1963
Punktów :   

Re: Wykłócanie się

PS: Panowie, starajcie się pisać po Polsku, bo coraz ciężej się czyta wasze posty.


You load sixteen tons, what do you get?
Another day older and deeper in debt...

Offline

 

#12 2012-04-22 17:16:51

Daimio

Weteran

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 1304
Punktów :   

Re: Wykłócanie się

Znalazłem parę stron i to jest uzależnione od regionu. Można jeść tak albo tak ale narzucona etykieta przez Pekin jest właśnie z łyżką.


Internet nie wybacza!!!!

Offline

 

#13 2012-04-22 17:27:33

Daimio

Weteran

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 1304
Punktów :   

Re: Wykłócanie się

MeMadao napisał:

Celna uwaga PP. A dla ciebie SS - aktualnie ty się z nim kłócisz, więc to przeciwko tobie idą argumenty zła i chaosu

OK to zaczynam nową "kłótnię" katana jest zajebista. Proszę mnie przekonać dlaczego tak nie jest (znając PP to przyjmie wyzwanie). Teraz mogę używać argumentów PP?


Internet nie wybacza!!!!

Offline

 

#14 2012-04-22 17:31:46

 MeMadao

Sir

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 1963
Punktów :   

Re: Wykłócanie się

Zapewne tak. Ja się nie wypowiadam, bo moja wiedza jest znikoma i jestem w stanie powołać się na autorytety, więc kij.


You load sixteen tons, what do you get?
Another day older and deeper in debt...

Offline

 

#15 2012-04-22 20:25:33

peruniec

Komisarz

Skąd: CZk
Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 2359
Punktów :   

Re: Wykłócanie się

Czyli twoim zdaniem używana broń podczas wojny, fortyfikacje, taktyki to głupoty ale jeśli to książka o kulturze to święta prawda...... aha dosyć logiczne.

Proste i oczywiste, jeśli piszę się o rzeczach dla danej osoby(z danej kultury) oczywistych jak to czy ktoś używa łyżek czy nie, to nie potrzeba jakiejś strasznej wiedzy, proste.
Dwa nie twierdziłem że wszystkie książki popularno naukowe, tylko że często to są głupoty.
Książkach historycznych często są głupoty z paru powodów oczywistych jeśli ktoś się ją interesuje a to kolejno:
- Jest bardzo dużo tez, i nawet jeśli jakaś jest mniej prawdopodobna ale autor jest jej zwolennikiem, to ją piszę.
- Jest dużo tez, hipotez, a w książkach popularnych nikt nie będzie opisywał wszystkich, tylko wybierze jakąś i ją opisze jako fakty.
- Może pisać o czymś w czym nie jest specem
- Mało który historyk zna się na uzbrojeni (nie ma tego na studiach historycznych)

I można tak dłużej.


A co do drugiego tematu

OK to zaczynam nową "kłótnię" katana jest zajebista. Proszę mnie przekonać dlaczego tak nie jest (znając PP to przyjmie wyzwanie). Teraz mogę używać argumentów PP?

Według wszelakich zasad dyskusji, ty jeśli twierdzisz że katana jest zajebista, masz obowiązek to udowodnić, a nie ja że tak nie jest, bo nie istnieje dowód negatywny (tzn istnieje ale to głupota).


My armor is contempt. My shield is disgust. My sword is hatred. In the emperor's name, let none survive.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset na mokotowie i ursynowie gta forum gta forum okna