Sesyjowo

Nasze sesje i nie tylko one

Ogłoszenie

Przenosimy się na Discorda


#1 2013-06-05 11:49:11

peruniec

Komisarz

Skąd: CZk
Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 2359
Punktów :   

Amunicja, przebijanie, magazynki, budowa i odrzut

Odrzut - który by zastąpił budowę w wymaganiach (no może poza browningiem M2).
Według mnie można zrobić to dosyć prosto, co zresztą kiedyś stosowałem.

Wymagana Budowa/odrzut = strzał pojedynczy
Wymagana Budowa/odrzut +2 = się seria

Przy tym bym ogólnie zmienił, dostosował wartości, i usystematyzował.
Ale bez zbytniego zwiększania.

Czyli dla amunicji (strzał pojedynczy)

.38 - 7
9mm - 8
.45 - 9
Magnum - 13
Śrut - 12 (albo 13)
5,56, 5,45 - 10
7,62 - 11
   
I o ile broń nie jest jakoś sprytnie zrobiona żeby zmniejszać odrzut (jak mp5) to powinien być taki.
W taki sposób cudowne su-16 (czy ile tam ) nie będzie takie cudne, tylko lekkie.


Przebijanie 

Zresztą jak ostatnio myślałem, to doszedłem do wniosku że dwie rzeczy jakie robił jadowy u siebie miały sens.
Pierwsza to przebicie, że broń powinna mieć przebicie (to co jest teraz) a jeśli jego amunicja jest przystosowana do przebijania albo jest AP to ma bonus, ale ten bonus działa tylko przy pancerzach (w tym blacha) ale przy rzeczach jak mur, słoiki z ogórkami nie.

Przykład
M16 strzelające 5,56 (które jest dobrą amunicja do AP)  ma przebicie 1.
Ale kiedy strzela sie do pana w kamizelce dostawał by +2 czyli 1+2.
Wiec w taki sposób wszystko na 5,56-czy 5,45 ma więcej przebicia na pancerne cele, i to ma jakiś sens.
A wydaje mi sie że to jest dosyć proste ?

A druga rzecz to, to co jadowy dawał w .45 czyli że nie miało 2 przebicia (bo to w ogóle nie ma sensu) tylko że ma jeden przebicia, ale kryt jest na 1,2,3

W taki sposób można by też zmienić nacinanie (bo teraz to manczkin chaosu).
Czyli np krty 1,2,3 albo 1,2,3,4 ale ściąga powiedzmy jeden przebicia.


Amunicja
Ogólnie zasady robienia amunicji są, i są dosyć proste wiec nie widzę powodu dlaczego by je zmieniać. 
Ale to o co się kłóciliśmy

Czyli mateowa amunicja słabej jakości - niech zostanie, ale niech będzie to słaba jakość w rozumieniu, że jest np 30 letnia z magazynu, jakoś uszkodzona czy obtłuczona mechanicznie, czy po prostu klepana młotkiem na kowadle, chodzi o to żeby było widać że jest to amunicja słabej jakości.

A druga kategoria słabszych naboi gdzie sam pocisk - jest zrobiony tylko z ołowiu, stali czy plasteliny, w każdym razie jest po prostu tani, i low techowy, przez co jego penetracja spada o 1 (w wypadku mojego systemu, podwójnego, spada podstawowa wartość, tak chyba będzie lepiej? )   



Nowa amunicja


.22 jako że jest to najpopularniejszy kaliber w stanach, powinien być
Jest to bardzo mały pocisk i bardzo słaby, ale że draśnięcia na strzał to już by było przegięcie, dlatego proponuje.

.22 - obrażenia lekkie, przebicie 0 + (-1) - czyli że na kamizelki, płyty metalowe itp, jest gorsza.

Gruby śrut - ma mniejszy rozrzut, ale zadaje większe obrażenia: do 5 metrów krytyczne, do 10 ciężkie, do 20 draśnięcia, z tym że jedno draśniecie na dwa punkty sukcesu.

Breneka obrażenia Ciężkie, przebicie 1, zasięg 50m, tabela PM, niecelny (+10)



Magazynki
Najprościej by było dać procent broni, tylko że 10% to trochę mało, szczególnie przy Km-ach
Może 20% ?

Albo po prostu.
Pistoletowe - 5
Karabinowe -10
Km-owe - 20

Ostatnio edytowany przez peruniec (2013-06-05 11:49:49)


My armor is contempt. My shield is disgust. My sword is hatred. In the emperor's name, let none survive.

Offline

 

#2 2013-06-05 12:17:46

 MeMadao

Sir

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 1963
Punktów :   

Re: Amunicja, przebijanie, magazynki, budowa i odrzut

1. Z odrzutami będziesz miał dużo zabawy - każda broń powinna mieć modyfikator odrzutu (na który wpływają masa, konstrukcja broni i dodatkowe bajery w stylu bullpup'a). Do tego powinno być strzelanie z pistoletu/pmu z jednej bądź dwóch rąk.

2. Przebijanie ok, tylko czy na pana w zbroi śmieciowej działa pierwsza czy druga przebijalność?
Nacinanie powinno zdejmować 2 od ogólnej liczby penetracji, może podnosić te krytyki o 2 oczka. Jeżeli pena zejdzie do ujemnej, a przeciwnik ma na sobie cokolwiek co daje choćby 1 pancerza, to ten minus liczy się jako bonus do pancerza (przez co z naciętej .22 nie przebijesz nic sensownego).

3. Ok, fine by me, ale ołowiane kulki obcinałbym od całej wartości (a nie tylko podstawowej). I czy nie powinna spaść bardziej? Bo w tym momencie ołowiana Mka dalej przebije kamizelkę przeciwodłamkową (tą co daje 2) i hełm kevlarowy.

4. Breneka nie powinna zadawać większych obrażeń? Bo jak widzę ten pocisk to to wygląda jak chaos (a przynajmniej większe krytyki).

5. Czy magazynki nie powinny mieć ceny oddzielnej dla każdej broni? Szczególnie jeśli zauważymy, że większość broni ma różne rozmiary magazynków, więc chyba powinny się trochę różnić ceną.


You load sixteen tons, what do you get?
Another day older and deeper in debt...

Offline

 

#3 2013-06-05 12:24:28

Patryk

Ktoś ważny

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 811
Punktów :   

Re: Amunicja, przebijanie, magazynki, budowa i odrzut

Odrzut
Ja tam się na broni średnio znam ale naprawdę odrzut zależy tylko od amunicji? Konstrukcja broni, kolba, to że trzymasz ją w jednej łapie "na murzyna" nie ma nic do rzeczy?
Przebijanie
Ja chyba czegoś nie rozumiem. Po co nosić pancerz? Bo jak nie masz go na klacie to czy broń ma 0 czy 5 przebicia nic Cię nie obchodzi. A jak masz go na klacie to 3/4 karabinów zaraz dostanie taki bonus że i tak Ci przez boiler przejdzie.
Amunicja
Czy "mateowa" amunicja słabej jakości coś zmienia mechanicznie, oprócz tego że łuski się nie błyszczą, a magazynek był porysowany gwoździem?
Pociski z plasteliny, ok mnie pasuje.
Nowa amunicja
Poproszę jeszcze broń na .22
Gruby śrut - gdzieś Ci lekkie obrażenia uciekły chyba
Breneka - nie chce mi się nad tym zastanawiać ale wygląda ok. Nie będzie się bardziej opłacało nosić obrzyna z brenekami niż pistolet?
Magazynki
Stałe ceny są ok, ale nie wiem czemu tak drogo. Jakoś ciężko się robi magazynek np do M60?


"Bo obetnę sobie rękę i to wy będziecie mi obciągać!"

Offline

 

#4 2013-06-05 13:25:58

Daimio

Weteran

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 1304
Punktów :   

Re: Amunicja, przebijanie, magazynki, budowa i odrzut

Odrzut
Ja tam się na broni średnio znam ale naprawdę odrzut zależy tylko od amunicji? Konstrukcja broni, kolba, to że trzymasz ją w jednej łapie "na murzyna" nie ma nic do rzeczy?

-Ma znaczenie.

Przebijanie
Ja chyba czegoś nie rozumiem. Po co nosić pancerz? Bo jak nie masz go na klacie to czy broń ma 0 czy 5 przebicia nic Cię nie obchodzi. A jak masz go na klacie to 3/4 karabinów zaraz dostanie taki bonus że i tak Ci przez boiler przejdzie.

-aaaaaa widzisz. Pancerz nosisz aby mieć utrudnienia i dla klimatu ale tak naprawdę nic nie daje. Kamizelka strzelecka nie broni przed pociskiem z kałacha bo tak czy siak zadaje lekką. Nie ma pancerzy takich jak z filmika które wrzucił mateo. Jeżeli chcecie zmieniać przebijalność broni to zmieńcie też pancerze.


Internet nie wybacza!!!!

Offline

 

#5 2013-06-05 13:34:58

peruniec

Komisarz

Skąd: CZk
Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 2359
Punktów :   

Re: Amunicja, przebijanie, magazynki, budowa i odrzut

1 - Odrzut co zresztą napisałem ogólnie w broni o podobnej masie (jak Ak47 i FnFall) jest podobny, a dodatkowe bajery były by uwzględnione przy broniach które to mają (mp5, P90 itp), i to jest bardzo proste, i ułatwia też tworzenie nowych broni.
I tutaj bonus dla rewolwerów bo one z powodu mechanizmu działania lepiej znoszą odrzut, dlatego powinny mieć -1 do budowy.

1a strzelanie z jednej reki, to po prostu tak jak zawsze graliśmy czyli +2 budowy.

1c

ją w jednej łapie "na murzyna" nie ma nic do rzeczy?

Jeśli trzymasz tak broń, to nie masz strzelania na 1, i masz za to kare poziom w górę

2 - Ogólnie to co nie jest cegłami, ścianami, czy workami z piaskiem, czy innymi takimi rzeczami, jest jako pancerze.
Czyli pan w zbroi ze śmieci dostaje dostaje całością.
I chyba nie zrozumiałeś, to nie wybiera sie liczby tylko dodaje
Czyli taki pan Zenek w zbroi ze śmieci z pancerzem 3, dostanie
Z 7,62r przebicie 2+0 = 2
Z 5,56 przebicie 1+2 =3 czyli przechodzi jak przez masło i jeszcze leci dalej.

I szczerze w tej chwili jedyna amunicja która potrzebuje dokokszenia to 5,56, może 7,62 Nato, i może ale to racze nie 9mm, a samo to jest dobre jeśli ktoś kupi amunicje AP, albo znajdzie jakieś dziwne naboje, jak z P90.

No i prawda jest taka że kamizelka 2, to jest policyjna kamizelka przeciwko pistoletom, która nie powstrzymuje żadnego karabinu, hełm kewlarowy, powinien mieć 3 jak dla mnie.

2a - 

Jeżeli pena zejdzie do ujemnej, a przeciwnik ma na sobie cokolwiek co daje choćby 1 pancerza, to ten minus liczy się jako bonus do pancerza (przez co z naciętej .22 nie przebijesz nic sensownego).

No tak, ja dokładnie o tym samym myślałem


3- Ale dlaczego ? 5,56 lepiej przebija z tego ze szybciej leci i z tego że jest high-techowe, a zmiana materiału pocisku, nie zmniejszy (za bardzo) prędkości.
No i tak nikt nie może powiedzieć że to nieuczciwe


4 - Hmm ale jeśli breneka będzie zadawać większe obrażenia to będzie przegięta w kosmos.
Nawet u Jadowego tylko breneka Magnum, zadawała kryty

Gruby śrut, właśnie nie wiedziałem czy powinien mieć większy zasięg, czy co

A broń na .22 zrobiłem


5 Jeśli chce ci sie Mateo robić magazynki do każdej broni proszę bardzo
I szczerze nie wiem czy ciężko się robi magazynki, ale jeśli M60 kosztuje powiedzmy 150 to 20 to 12,5%


My armor is contempt. My shield is disgust. My sword is hatred. In the emperor's name, let none survive.

Offline

 

#6 2013-06-05 13:37:29

peruniec

Komisarz

Skąd: CZk
Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 2359
Punktów :   

Re: Amunicja, przebijanie, magazynki, budowa i odrzut

-Ma znaczenie.

Odpowiedz w poście niżej

Nie ma pancerzy takich jak z filmika które wrzucił mateo. Jeżeli chcecie zmieniać przebijalność broni to zmieńcie też pancerze.

Ej takie pancerze będą, bo też zrobię, ale na razie to rozpisałem.

A ogólnie tak na szybko
Policyjne - 2 pancerza
Wojskowe -4
Pro wojskowe 5

I chyba będzie trzeba dorobić więcej poziomów


Nie będzie się bardziej opłacało nosić obrzyna z brenekami niż pistolet?

Można zawsze za tak krótką lufę dać minus +10 czy +20 


A właśnie i czy pasuje wam opcja z taką przykładową budowa jak podałem ? czy za mało/dużo ?
Bo jeśli pasuje to mogę rozpisać jakoś bronie z tym.

Ostatnio edytowany przez peruniec (2013-06-05 13:46:43)


My armor is contempt. My shield is disgust. My sword is hatred. In the emperor's name, let none survive.

Offline

 

#7 2013-06-05 13:46:45

 MeMadao

Sir

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 1963
Punktów :   

Re: Amunicja, przebijanie, magazynki, budowa i odrzut

1. Jest podobny, ale odrzut karabinkiem na 5.56 ważącym 2,5 kg, a odrzut karabinkiem ważącym 7kg na tą samą amunicję już jest różny (chociażby to całe SU16 a minimi).
2. Dobrze zrozumiałem, pisząc druga przebijalność miałem na myśli liczbęA+liczbęB, sorry nieprecyzyjnie napisałem. I to co napisał Sebo - jeżeli Mka ma taką przebijalność, to trzeba zmienić działanie pancerzy, bo teraz będą tylko dla sportu (skoro kamizelka na 3 i tak nie zatrzymuje Mki). Hełm kevlarowy na 3 dalej nie zatrzymuje/spowalnia/osłabia pocisku z Mki.
3. Dlatego, że ołowiany pocisk przy zetknięciu z pancerzem się zacznie rozpłaszczać, a nie lecieć jak zwykły klocek. Ale to trzeba by znaleźć gdzieś kogoś kto się w takie rzeczy bawił i wrzucił obserwacje.
4. Bo http://pl.wikipedia.org/wiki/Breneka. Taki pocisk po trafieniu w klatę powinien baaardzo zmniejszać możliwość przeżycia delikwenta.
5. To chociaż trzeba zrobić podział cen magazynków ze względu na pojemność.

PS: taki bonus: http://en.wikipedia.org/wiki/Kel-Tec_SU-16 - chciałbym mieć taką replikę w ASG, wygląda przekozacko.


You load sixteen tons, what do you get?
Another day older and deeper in debt...

Offline

 

#8 2013-06-05 14:04:24

peruniec

Komisarz

Skąd: CZk
Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 2359
Punktów :   

Re: Amunicja, przebijanie, magazynki, budowa i odrzut

1 - przecież pisałem że to jest podstawowa wartość, która nie uwzględnia bonusów minusów

2 - I teraz nabój od Mki ma jakiś sens, bo tak, on w realu bardzo dobrze przebija pancerze, dużo lepiej niż taki 7,62 a 7,62r już w ogóle.
Ogólnie hełmy nie są stworzone do wytrzymywania strzałów z karabinów, a jak już to z 7,62, które ściąga do lekkiej.

3- Dlatego ma te 1 przebicia mniej, szczególnie że to nie musi być ołów, może być stal czy cokolwiek

4- Link nie działa mi , chociaż sobie znalazłem manualnie.
A to że taki pocisk powinien łatwo zabić, tzn bardziej niż ten z AK ? , bardziej niż magnum ?
Tak samo pistoletem nie powinno się strzelać tyle razy w głowę, żeby zabić, wiec według mnie to jest uczciwe, i pasuje do reszty mechaniki.

Kryta może mieć breneka magnum.

5- czyli i tak dużoo roboty, to skoro chcesz zróżnicować cene, to można dać, odpowiedni procent z ceny broni.
Standardowe 10%
Niestandardowe (jak bęben do USAS-a) 20%


My armor is contempt. My shield is disgust. My sword is hatred. In the emperor's name, let none survive.

Offline

 

#9 2013-06-06 13:09:44

peruniec

Komisarz

Skąd: CZk
Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 2359
Punktów :   

Re: Amunicja, przebijanie, magazynki, budowa i odrzut

Nowe naboje i modyfikacja istniejących

.357 - Lekkie, punkty przebicia 1 + (-1), krytyk na 1,2,3  Budowa 10

.38 -  Lekkie, punkty przebicia 0 + 0, Krytyk na 1,2,3

.45 - Lekkie, przebicie 1 +(-1), krytyk na 1,2,3 

9mm(m) - m od Makarov, jest to rosyjska amunicja 9 milimetrów, która nie jest taka sama, jak normalne 9mm.
Lekkie, punkty przebicia 1 + (-1)


Przebicie

Jak to widzę już opisałem.

teraz naboje
.22          0 +(-1)
.38          0 + 0
.40-44     0 + (-1)
.44 Magnum 1 + 0
.357       1 + (-1)
9mm      1 + 0
9mm(m) 1 + (-1)
45ACP    1 + (-1)
śrut gruby
śrut cienki
breneka  1 + 0
5,56        1 + 2
7,62R      2 + 0
7,62        2 + 1
5,45x39   1 + 1
.50          3 + 2


Budowa wymagana do broni

Desert Eagle 13
Magnum 44 12

UZI         9
Colt 635  8
H&K UMP 8 / 10 w wersji .45
H&K MP5 7
Ruger MP9 8
Ingram     10
grease gun 9 / 11 w wersji .45
Skorpion    8
Bizon         8

Dwururka  13
Obrzyn      14
Pompka     13
Spas         13
USAS        12
Saiga        13

Springfield 12
M1 Garand 12
SU-16        10
SKS           12
M14           11
Saiga rifle  11 /12/13
Karabin myśliwski (BA) 11/12/13
Karabin myśliwski (SA) 11/ 12/13
SVD       12
Bushmaster 11

FN SCAR 11 /12
AK47       12
AK74       11
M16         11
M4A1       11
XM8         10
Fn-fall      12

M240       11 
Browning 17
M60         11
Minimi      11
PKM        11

Teraz jak myślę nie jestem pewien czy nie powinno być więcej, tzn żeby podnieć karabinowe o 1

Ostatnio edytowany przez peruniec (2013-12-04 08:34:19)


My armor is contempt. My shield is disgust. My sword is hatred. In the emperor's name, let none survive.

Offline

 

#10 2013-06-06 14:09:11

 MeMadao

Sir

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 1963
Punktów :   

Re: Amunicja, przebijanie, magazynki, budowa i odrzut

CKMom podnieś o więcej, karabinom podnieś o to 1


You load sixteen tons, what do you get?
Another day older and deeper in debt...

Offline

 

#11 2013-06-06 14:16:40

peruniec

Komisarz

Skąd: CZk
Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 2359
Punktów :   

Re: Amunicja, przebijanie, magazynki, budowa i odrzut

Ale właśnie CKM powinien mieć mniej, bo dzięki masie odrzut jest mniejszy, bo o ile ktoś jest w stanie biegać z tymi 8-10 kg, to ma dużo łatwiej z odrzutem który w większości zmniejsza waga broni (swoją drogą coś co sprawi że CKM- są dużo przydatniejsze i jest to bardziej wyrównane)


My armor is contempt. My shield is disgust. My sword is hatred. In the emperor's name, let none survive.

Offline

 

#12 2013-06-07 10:41:04

peruniec

Komisarz

Skąd: CZk
Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 2359
Punktów :   

Re: Amunicja, przebijanie, magazynki, budowa i odrzut

Parę dodatkowych naboi karabinowych

30-06 - Ciężka, przebicie 2 + 1, Budowa 13,  Cena 2/1

.300 - Ciężka, przebicie 2 + 1, Budowa 13, krytyk 1, 2, 3 Cena 3/2

.338 - Ciężka, przebicie  2 + 2, Budowa 13, krytyk 1,2,3 Cena  6/3

7,92 - Cieżka, przebicie 2 + 0, budowa 13, cena 2/1

Teraz opłaca się strzelać z karabinów myśliwskich, bo mają mocną amunicje, która jest naprawdę tania. 

I edycja odrzutu karabinów

Ostatnio edytowany przez peruniec (2013-06-07 11:15:32)


My armor is contempt. My shield is disgust. My sword is hatred. In the emperor's name, let none survive.

Offline

 

#13 2013-06-09 13:22:50

peruniec

Komisarz

Skąd: CZk
Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 2359
Punktów :   

Re: Amunicja, przebijanie, magazynki, budowa i odrzut

Jako że ostatnio była rozmowa o wadze naboi, to dam listę, i niektóre wcale nie są takie lekkie.
Waga w gramach

.22 - 4
.357 - 20
.38 -   16
40-44 - 24
.45 -   21
.44magunm - 29
9mm  -   12
9mm(m) - 10

.300 - nie mam pojecia znalazłem tylko mase pocisku około 12-13g
30-06 - 26
.338 - - 28
7,92 - 27

5,54 - 10
5,56 - 12
7,62 - 25
7,62r - 23
.50 - 110


Za nic nie mogłem znaleźć wagi śrutu.
A waga pół calowej amunicji chyba mówi sama za siebie, dlaczego nie może ona kosztować tylko 2 gamble.

I jedno trzeba bedzie zmienić, ten pocisk 40-44, miał wersje gdzie do łuski, wpychano na chama odlaną ołowianą kule !, to powinno kosztować nic.

I modyfikacja do

40-44 - Obrażenia lekkie przebicie 0 + (-1), kryt na 1,2, 3

Ostatnio edytowany przez peruniec (2013-06-09 13:25:22)


My armor is contempt. My shield is disgust. My sword is hatred. In the emperor's name, let none survive.

Offline

 

#14 2013-06-09 16:01:17

 MeMadao

Sir

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 1963
Punktów :   

Re: Amunicja, przebijanie, magazynki, budowa i odrzut

A .300 remington nie jest kopią cywilną 7,62x72? Powinny ważyć podobnie/tyle samo. A śrut powinien ważyć masa kulek + 2/3 gramy łuski (niestety nie mam wagi, więc nie zważę (no i musiałbym gdzieś znaleźć swojego). Bo przypominam, że to słynne .12 bierze się jakoś magicznie z masy czegoś.


You load sixteen tons, what do you get?
Another day older and deeper in debt...

Offline

 

#15 2013-06-12 12:41:49

peruniec

Komisarz

Skąd: CZk
Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 2359
Punktów :   

Re: Amunicja, przebijanie, magazynki, budowa i odrzut

.300 nie jest cywilną wersją 7,62, to jest większy nabój, i powinien być cięższy.

A te 12 to bez kropki, bo to nie kaliber , tylko o ile dobrze pamiętam ilość kuleczek zrobionych z 0,5 funta ołowiu, i szczerze w takim razie to będzie ciężki pocisk, albo to jakoś inaczej było bo to coś za dużo wychodzi.

Pomyślałem że właściwie dlaczego granaty są takie drogie, skoro materiał wybuchowy w granacie nie musi być taki high-techowy jak w broni palnej.

Grant domowej roboty 20-25 - zasięg jak z grantu zaczepnego


My armor is contempt. My shield is disgust. My sword is hatred. In the emperor's name, let none survive.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
La Colombe de Sidi Bou SaĂŻd torby papierowe z nadrukiem forum fishingsuperstars przewóz osób Piła