Sesyjowo

Nasze sesje i nie tylko one

Ogłoszenie

Przenosimy się na Discorda


#31 2018-12-20 20:59:17

Daimio

Weteran

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 1304
Punktów :   

Re: Z wojska słów kilka

Tak właściwie to wiem jak sie najlepiej kalibruje przyrządy celownicze jak sie strzela serią i jakie można sztuczki by dorzucić (np „spoter” x wypatrywania i percepcji potrafisz dobrze ocenić strzał swojego strzelca i dodajesz mu - x do strzelania  a ulepszona wersja daje ci umiejetność jednoczesnego strzelania i korygowania ognia swojego podopiecznego a nazwa perka „napierd.... alasz w ziemie tępy ch.... uju”)


Internet nie wybacza!!!!

Offline

 

#32 2019-01-11 13:54:41

peruniec

Komisarz

Skąd: CZk
Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 2359
Punktów :   

Re: Z wojska słów kilka

Parę innych losowych pytań.

Jak używacie CKM-ów? czy może bardziej LKM-ów?
Bo w neuro są właściwie bezsensowne.

Jak ciężko jest strzelać w słabym świetle?
Np w półmroku, czy wieczorem albo w ogóle w nocy?

Jak właściwie cieżko jest się poruszać, walczyć w pomieszczeniach z karabinem?
Bo wiem że FAMAS jest dosyć krótki, macie tam w ogóle jakieś inne dłuższe karabiny?

LOL przypadkiem znalazłem że jest wersja famasa z krótką lufa i jest wielkości pm-u (jakieś 60cm) widziałeś coś takiego? czy to może używa jakaś policja czy coś, bo to by była dobra broń do neuro

Ostatnio edytowany przez peruniec (2019-01-11 14:05:04)


My armor is contempt. My shield is disgust. My sword is hatred. In the emperor's name, let none survive.

Offline

 

#33 2019-01-12 13:56:30

Daimio

Weteran

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 1304
Punktów :   

Re: Z wojska słów kilka

1) tutaj nie dzielą broni na ckmy i lkmy. Jak robisz grupę to składa sie z 2 ekip. Jedna ekipa ma nazywa sie 300 i chodzą z famasem (oficjalnie skuteczny zasieg Max to 300) a druga ekipa to 600 i oni mąką przesrane bo tam jest minimi, LGI, Mag 58. Taki grupy to ponad połowa kompani. Taki cos jak browning to tylko 2 na kompanie. Każda gropa siedzi w VBCI a to ma lufę 25 i dodatkowo mag 58. 2)w nocy wszystko jest zależne. Czy jest pełnia księżyca i siedzisz na środku pustyni albo czy jest zaćmienie i jesteś w gęstym lesie. W gęstym lesie to polegasz tylko na słuchu. My używamy noktowizorów wiec nie mamy sie czego bać (czarnuch z Afryki raczej nie widzi lepiej w nocy niż my z noktowizorem). Jeżeli księżyc jest w pełni i jesteś na otwartej przestrzeni to śmiało mogę powiedzieć ze strzela sie jak w dzień ale jak dochodzą do tego jakieś zarosła albo krzaki i jest „pół księżyc” to strząsania cieżko cos dostrzec. Jest jeszcze takie cos jak flara. (To nie drogie gowno ale znacznie ułatwia życie) 3)zeby strzelać sie w pomieszczeniach musisz naprawdę mieć przeszkolenie. To najtrudniejsza możliwość. Jak dasz każdemu jednemu debilowi karabin i każesz mu biegać po lesie to powinien sobie dać radę ale w pomieszczeniach....jeżeli bawiłeś sie kiedyś w chowanego jak byłeś mały to właśnie miejsce na pokazanie swoich umiejętności. Jeżeli schowasz sie np na szafie i z tamtąd będziesz strzelać to gwarantuje ci to ze jeżeli nie wrzucą ci granata to będziesz kampil tak ze nawet zagorzali fani CSa bedą ci gratulować twojej kampy. Od strony wchodzącego do pomieszczeń to najlepsza broń to.... minimi. Wchodzisz i ustawiasz serie na maxa. To czyści pokoje lepiej nisz aiax. Co do dłuższych karabinów to mamy tylko to co teraz ma wejść H&K ale to nie wszyscy


Internet nie wybacza!!!!

Offline

 

#34 2019-08-17 10:07:00

 MeMadao

Sir

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 1963
Punktów :   

Re: Z wojska słów kilka

Co tam u ciebie Sebo? Wchodzisz na forum ale nic nie piszesz. Jakieś ciekawe historyjki? Wywieźli cię gdzieś na misję? Kapralstwo ci się podoba?
Ile ci jeszcze zostało kontraktu? Rok? Masz już plany na przyszłość (przedłużenie kontraktu, powrót do kraju, dalsza emigracja)?


You load sixteen tons, what do you get?
Another day older and deeper in debt...

Offline

 

#35 2019-08-18 16:12:45

Daimio

Weteran

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 1304
Punktów :   

Re: Z wojska słów kilka

Spokojnie jakoś żyje . Historyjek mam pełno ale lepiej sie opowiada przy browcu Hehehe. W następnym roku mieli mnie wysłać jeszcze raz do Malii ale to chyba będzie anulowane. Tydzień temu dowiedziałem sie co mnie czeka w niedługim czasie no i muszę powiedzieć ze będzie nie za ciekawie. Najpierw zmiana systemy z MILAN na MMP, po tym jadę zrobic prawojazdy na samochody a od razu po tym na ciężarówki. Po tym mam nadzieje ze dadzą mi jakaś przerwę i chyba w grudniu kolejny awans. Teraz na sierżanta. Juz podpisałem kontrakt na kolejne 3 lata. Mam dziewczynę w Tajlandii (dlatego nie przyjeżdżam do polski bo ciagle latam do Tajlandii). Najbliższy plan to zakup mieszkania we Francji. Parlament debatował nad przedłużeniem wieku emerytalnego nawet dla żołnierzy. Jak by to sie stało to bym nie podpisywał kolejnego kontraktu ale gdy „masoneria” zobaczyła statystyki ile osób podpisuje kontrakty to stwierdzili ze wieku dla legionistów nie rusza a mało tego teraz za podpisanie kontraktu dodatkowo płacą Hehehehe.

Ostatnio edytowany przez Daimio (2019-08-18 16:13:19)


Internet nie wybacza!!!!

Offline

 

#36 2019-08-18 17:35:36

Patryk

Ktoś ważny

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 811
Punktów :   

Re: Z wojska słów kilka

Łoł Łoł! Fajnie Dobrze wiedzieć że Cię żaden murzyn jeszcze nie zastrzelił, zgwałcił czy odrąbał głowy maczetą.


"Bo obetnę sobie rękę i to wy będziecie mi obciągać!"

Offline

 

#37 2019-08-20 08:55:01

 MeMadao

Sir

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 1963
Punktów :   

Re: Z wojska słów kilka

Ech, czyli to z Tajką jakiś cięższy temat? To postaram się ograniczyć nasze typowe żarty o tajskich "paniach" z siusiakami.

Wymieniają MILANy na coś nowszego? To chyba dobrze, nie? Prawko też spoko, więc nie wiem czemu piszesz, że nie będzie ciekawie. Awans też do przodu (ale u was nie można zapuścić sierżanckiego wąsa, więc słabo). A kontrakt na kolejne 3 lata znaczy, że załapiesz się na obywatelstwo, tak?


You load sixteen tons, what do you get?
Another day older and deeper in debt...

Offline

 

#38 2019-08-20 12:48:34

Daimio

Weteran

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 1304
Punktów :   

Re: Z wojska słów kilka

Żarty o paniach z siusiakami nadal mnie bawią tak samo jak żarty o polaczkach cebylaczkach mimo ze jestem Polakiem. Co do wszystkich starzy to nie narzekam na to ale oni mi na walili wszystko jedno po drugim a każdy starz to nauka, brak snu i dużo sportu. Obywatelstwo dostanę bez problemu jako sierżant a podpisałem bo najbardziej mnie kusi wcześniejsza emerytura. 19 lat serwisu i koniec pracy. No i oczywiście każdy awans to coraz lepsza kasa.


Internet nie wybacza!!!!

Offline

 

#39 2019-08-21 21:25:14

 MeMadao

Sir

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 1963
Punktów :   

Re: Z wojska słów kilka

No wiesz, ale emerytura po 19 latach woja to i tak dosyć późno, biorąc pod uwagę to, że to dosyć męcząca i stresująca robota - szczególnie patrząc po twoich opowieściach z Mali.

A. Muszę zażartować - jak lubisz chłopców, to nie wystarczyli ci koledzy z kompanii tylko musiałeś przygruchać sobie trapa z Tajlandii?


You load sixteen tons, what do you get?
Another day older and deeper in debt...

Offline

 

#40 2019-08-24 06:02:26

Daimio

Weteran

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 1304
Punktów :   

Re: Z wojska słów kilka

Muszę tylko zacisnąć zeby i przejść na podoficera. Po tym mogę iść na kadrę instruktorską albo chociaż by zostać mechanikiem. Najważniejsze to aby przejść na podoficera.


Internet nie wybacza!!!!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
http://http://ukrolajana.pl Betonové Jímky Třebíč