Sesyjowo

Nasze sesje i nie tylko one

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

Przenosimy się na Discorda


#16 2018-03-01 21:42:52

 MeMadao

Sir

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 1963
Punktów :   

Re: D&D 3.1 [Matteo] - pytania o zasady

O przepędzaniu pisałem już wcześniej:

Troll zgodnie z opisem zły nie jest, więc dobra postać nie powinna go atakować, ale:
1. PD - może próbować cywilizować trolla lub (jeśli stanowi on zagrożenie dla ludzi) przepędzić go. Potencjalnie sensowną byłaby też próba postawienia go przed sądem, aby udowodnił swoją niewinność (o ile fakt ataku przez poszukiwaczy przygód nie został udokumentowany/potwierdzony przez świadków).

Co do uprzedzeń to się mogę zgodzić, ale to są tylko uprzedzenia - nie zabije go za to (bezpodstawnie), choć trollowi ciężej będzie przekonać taką postać, że nie stanowi zagrożenia dla innych ludzi. Plus niekoniecznie tak musi zachowywać się praworządna postać - to jest tylko jedna z opcji, nie trzeba być kropka w kropkę dokładny z opisem, bo wtedy wszyscy byliby tacy sami (no, dzielili się na dziewięć takich samych grup)


You load sixteen tons, what do you get?
Another day older and deeper in debt...

Offline

 

#17 2018-03-02 15:24:23

peruniec

Komisarz

Skąd: CZk
Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 2359
Punktów :   

Re: D&D 3.1 [Matteo] - pytania o zasady

No wiadomo ze nie kazda postać PD tak sie zachowuje bo w końcu ilmater jest PD i takie zachowanie,tak sobie do niego pasuje.
Po prostu mi chodziło o różnice między PD a ND gdzie ten drugi powinien byc mniej uprzedzony.
No i to by była spoko postać taki fanatyczny paladyn.

Z innej beczki to postacie praworządne powinny nie lubić postaci chaotycznych ale w sensie npcow, taka,dedekowa wersja,średniowiecznych wagabundów. Chociaż nie wiem co w dedeku bylo by podobnie nielubiane bo włóczęgostwo chyba nie jest jakos karane


My armor is contempt. My shield is disgust. My sword is hatred. In the emperor's name, let none survive.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://www.columen.pl/ przegrywanie kaset na mokotowie i ursynowie