Sesyjowo

Nasze sesje i nie tylko one

Ogłoszenie

Przenosimy się na Discorda


#1 2012-06-12 09:50:57

peruniec

Komisarz

Skąd: CZk
Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 2359
Punktów :   

Systemy i Sztuki walki

Wiesz ja tam i tak wolę krav magę może po prostu jestem zbyt anty japoński .
Ale ogólnie systemy takie do walki na ulicy a nie na punkty czy coś są fajne, bo szczerze jeśli ja bym chciał kiedyś się uczyć czegoś takiego to żeby nie zgarnąć wpierdolu na ulicy, a nie żeby walczyć na ringu

ps. jako że nigdy nie ćwiczyłem nic takiego to moje zdanie jest nic nie warte


My armor is contempt. My shield is disgust. My sword is hatred. In the emperor's name, let none survive.

Offline

 

#2 2012-06-12 10:18:51

Daimio

Weteran

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 1304
Punktów :   

Re: Systemy i Sztuki walki

Miałem ci napisać że ale uprzedziłeś mnie. Aikido nie jest na punkty i nie jest na ringu więc nie wiem o co chodzi. Boks, kickboxing, muay thai to są skuteczne systemy na ulice chociaż są na ring no i widać bardzo szybko efekty bo nie uczysz się technik tylko bijesz po twarzy. Nim załapiesz jak skutecznie bronić się przed nożem (czyli techniki) bokser będzie umiał się poruszać i obijać twarze będąc przy tym nie poobijanym. Popatrz na kiwki w boksie. Jak dla mnie lepiej walczyć jak szczur czyli najpierw nauka ciosów po tym techniki a i tak jak spotkasz dresa z kumplami lepiej zastosować odwrót a walkę stosować jedynie w ostateczności.


Internet nie wybacza!!!!

Offline

 

#3 2012-06-12 10:32:53

peruniec

Komisarz

Skąd: CZk
Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 2359
Punktów :   

Re: Systemy i Sztuki walki

W sumie nie mam pojęcia jak to jest z boksem, ale wiem że krav maga jest szybka w nauce, bo jak było w tym serialu jest tam dużo uniwersalnych technik i to prostych naturalnych dla ciała.
I swoją tam też uczą że właśnie przede wszystkim szybkie nogi

A co do kickboxingu muai thai itp, wiadomo że się sprawdzają na ulicy, ale akurat one też są raczej proste i mało finezyjne, a mi głównie jak chodziło o mało przydatne rzeczy to głównie mam na myśli kung fu , które jak dla mnie za bardzo pokazowo wygląd.
No i w sumie jeszcze z technikami to jaki procent technik się nie używa kickboxingu czy MT  bo nie są na ulicę ?   
A w krav mag-dze w sumie wszystkie są bo po to jest stworzona.

I nie mówię że krav maga jest najlepsza, ona po prostu jako system walki dla mnie osobiście najlepsza, bo tam jest wszystko czego bym chciał od czegoś takiego, czyli co kto lubi.
I w sumie nie chodzi tylko o krav magę, ale wszystko na takiej zasadzie oparte, jak systiema, czy inne takie systemy których jest dużo tylko mało znanych.

ps się trochę off top robi, może to przenieść jako nowy temat ze sztukami walki ?


My armor is contempt. My shield is disgust. My sword is hatred. In the emperor's name, let none survive.

Offline

 

#4 2012-06-12 13:09:40

Daimio

Weteran

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 1304
Punktów :   

Re: Systemy i Sztuki walki

Będzie go za mało na nowy temat. Z mojej strony to co zaobserwowałem to to że wszystko zależy od zawodnika: Jeżeli ktoś czuje się dobrze w kung fu to powinien trenować kung fu. Może będzie drugim Ip Manem. Mnie odpowiada moje Aikido zmutowane z kickboxing, muai thai (bo uczyli nas jak używać kolan i łokci) i jeszcze z czymś. Z tego co zauważyłem to chyba się zlikwidowali więc jeżeli to się okaże prawdą to zapiszę się na krav magę bo ona jest podobna.


Internet nie wybacza!!!!

Offline

 

#5 2012-06-12 13:31:33

peruniec

Komisarz

Skąd: CZk
Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 2359
Punktów :   

Re: Systemy i Sztuki walki

No w sumie mi też o to chodziło z tym że co kto lubi i co chce mieć z tej sztuki walki, bo cokolwiek mówić krav maga wygląda mało efektownie .
I np dla mnie te całe mistyczne otoczki to wada, ale w sumie kto co lubi, jak czytałem kiedyś wielu ludzi uprawia kung fu dla właśnie tej mistyki, sposobu życia, albo zdrowia co bardzo dużo ludzi w Chinach robi.

A i co do boksu, pytam bo się nie znam, czy on nie jest czasem bardziej siłowy ? tzn działa lepiej kiedy jesteś koksem albo jesteś duży ?
W sumie postój i boks to by bolało

A do programu szkoda że nie zrobili odcinka o systiemie bo to by było ciekawe.


My armor is contempt. My shield is disgust. My sword is hatred. In the emperor's name, let none survive.

Offline

 

#6 2012-06-12 13:42:08

Daimio

Weteran

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 1304
Punktów :   

Re: Systemy i Sztuki walki

I np dla mnie te całe mistyczne otoczki to wada, ale w sumie kto co lubi,

-Właściwie to ta cała mistyka a w przypadku Aikido etykiety w dojo jest bardzo pomocna w treningu. Zasada nie gadaj na treningu, nie pij na macie i nie jedz oraz nie leż jest bardzo pomocna bo wprowadza swego rodzaju dyscyplinę. Jak widziałem niektóre treningi jak ludzie w trakcie pokazywania techniki pili albo leżeli bo się zmęczyli to rozprasza wszystkich dookoła.

A i co do boksu, pytam bo się nie znam, czy on nie jest czasem bardziej siłowy ? tzn działa lepiej kiedy jesteś koksem albo jesteś duży ?

-Polega na sile zwinności i masie. Jeżeli jesteś koksem i bierzesz tonę na klatę to nie oznacza że twoje ciosy są mordercze. Postój nadaje się na boksera ale powinien coś robić w tym kierunku bo bieganie to nie wszystko. Polecił bym mu trening ze skakanką, brzuszki, pompki na początku zwykłe a po tym z klaskaniem oraz walkę z cieniem. Niestety do ostatniego potrzebne jest małe przeszkolenie. Jak by poprosił to bym mu pokazał co i jak.

A do programu szkoda że nie zrobili odcinka o systiemie bo to by było ciekawe.

-Nie za bardzo. Jakiś tam ruski wynalazł rower u Niemca na strychu. Większość rzeczy to jest po prostu zerżnięcie z Aikido jak nie wierzysz to wyślij mi jakiś filmik a ja ci nazwę techniki pod pryzmatem Aikido.


Internet nie wybacza!!!!

Offline

 

#7 2012-06-13 08:50:43

peruniec

Komisarz

Skąd: CZk
Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 2359
Punktów :   

Re: Systemy i Sztuki walki

Jednak przeniosłem temat, bo te parę postów w ogóle tam nie pasuje.

Ale jak bardzo koszerne było twoje aikido ?
Bo sam mówiłeś że tam było dużo elementów takich z walki ulicznej, czyli to bardziej system niż sztuka walki, bo wiem to na pewno że w karate i kung fu, są te medytacje chi i inne taki, do tego całe gadanie o sposobie życia, ideologi itp.

W sumie jeszcze jedna wada sztuk walki, większość z nich ma stary sposób uczenia technik, kata, powtarzanie, itp, albo co jest oryginalny jeden mój znajomy chodził na kung fu i przez rok właściwie tylko chodził, ćwiczył itp, potem dopiero ciosy i mało sparingów.
Krav maga jest szyba w nauce, prostsza jak było w tym programie że nie masz trzech różnych ruchów do obrony przed nożem czy pistoletem na w różnych miejscach tylko jeden ten sam ruch, dla mnie to zaleta po prostu.
I jeszcze co do boksu, dla kogoś postury postoja to boks jest spoko, bo by jego ciosy rozwalały, ale ja nie mam masy, nie mam mięśni, więc używając technik bokserskich byłbym słaby po prostu.
A trzeba patrzeć realistycznie, bo postoja w kung fu to ja np nie widzę



-Nie za bardzo. Jakiś tam ruski wynalazł rower u Niemca na strychu. Większość rzeczy to jest po prostu zerżnięcie z Aikido jak nie wierzysz to wyślij mi jakiś filmik a ja ci nazwę techniki pod pryzmatem Aikido.

Wiesz nie żebym się znał, ale to co czytałem i z tego co oglądałem filmiki, to dla mnie wyglądają inaczej, i szczerze to systiema nie przypomina nic innego właściwie.


My armor is contempt. My shield is disgust. My sword is hatred. In the emperor's name, let none survive.

Offline

 

#8 2012-06-13 10:14:10

Daimio

Weteran

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 1304
Punktów :   

Re: Systemy i Sztuki walki

Ale jak bardzo koszerne było twoje aikido ?
Bo sam mówiłeś że tam było dużo elementów takich z walki ulicznej, czyli to bardziej system niż sztuka walki, bo wiem to na pewno że w karate i kung fu, są te medytacje chi i inne taki, do tego całe gadanie o sposobie życia, ideologi itp.

- Koszerne było mało. Standardowo w Aikido nie powinno być ciosów (co jest kłamstwem bo są ale tylko dla odwrócenia uwagi) i nie powinno być sparingów a u nich było że tak powiem "bardzo brutalnie". Sam się dziwię że po sparingu z silono rękim nie miałem podbitego oka albo nie straciłem przytomności. Muszę jeszcze wspomnieć że nie było technik takich jakie możesz zaobserwować na filmach bo wszystko zaczynało się od ciosu na twarz albo kopa na klatę  ale to były techniki  Aikido. A wszystkie taki medytacje i styl życia mają jedną wielką zaletę....... Takie bajery nie produkują dresów. Wystarczy że dresik pójdzie na jeden trening z boksu czy czegoś tam i od razu idzie na dzielnie obijać ryje bo czuje się kozakiem.

W sumie jeszcze jedna wada sztuk walki, większość z nich ma stary sposób uczenia technik, kata, powtarzanie, itp, albo co jest oryginalny jeden mój znajomy chodził na kung fu i przez rok właściwie tylko chodził, ćwiczył itp, potem dopiero ciosy i mało sparingów.

-(chodzi ci o tego gostka z pancernych knurów) Nie zamierzam krytykować czyjegoś sposobu nauczania tym bardziej że to jest kung fu które widziałem tylko w TV. Wole powiedzieć to co mi mówił mój Sesei: "Nawet Osensei mówił że Aikido żyje i musi się zmieniać"(czy jakoś tak to brzmiało). Bardzo sensowne

I jeszcze co do boksu, dla kogoś postury postoja to boks jest spoko, bo by jego ciosy rozwalały, ale ja nie mam masy, nie mam mięśni, więc używając technik bokserskich byłbym słaby po prostu.

-Tylko że boks nie jest lekiem na całe zło i powinno się uczyć paru prostych technik aby przynajmniej porwdzić sobie z kopami. Jak dla mnie to powinieneś (jak by już) ćwiczyć coś co stawia na techniki. Nie potrzeba siły aby wykręcić komuś rękę. Na przykład Aikido ale tam potrzebny jest sprawny kręgosłup.

A trzeba patrzeć realistycznie, bo postoja w kung fu to ja np nie widzę

-Właściwie to chciał bym obejrzeć film w stylu "Dawno temu w Chinach" z Postojem w roli głównej.

Wiesz nie żebym się znał, ale to co czytałem i z tego co oglądałem filmiki, to dla mnie wyglądają inaczej, i szczerze to systiema nie przypomina nic innego właściwie.

-OK przyznaje ciosy nie są z Aikido ale techniki to w większości Aikido. Chcę zwrócić uwagę na to że jest wiele odmian Aikido i jest też Aikido Combat. Standardowe filmiki które oglądasz to Aikido tradycyjne czyli wyprostowana poza i takie ruchy jak byś tańczył tango. Jeżeli pooglądasz sobie takie filmiki jak ja wysłałem będziesz mógł dostrzec podobieństwo. Zresztą na logikę: jeżeli Aikido polega na wykręceniu ręki na milion sposobów to wiadomo że nic więcej już się nie da wymyślić. To przenośnia bo Aikido ma też inne techniki i nie ma miliona sposobów na wykręcenie ręki.


Internet nie wybacza!!!!

Offline

 

#9 2012-06-13 14:57:18

peruniec

Komisarz

Skąd: CZk
Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 2359
Punktów :   

Re: Systemy i Sztuki walki

- Koszerne było mało.

Właśnie, bo twoje akido było takie hmm nowoczesne, uliczne czy jak to nazwać.


A wszystkie taki medytacje i styl życia mają jedną wielką zaletę....... Takie bajery nie produkują dresów.

To akurat prawda, ale jak dla mnie jakby poszedł to by było tylko zabieranie czasu czymś co mnie nie interesuje.


-(chodzi ci o tego gostka z pancernych knurów) Nie zamierzam krytykować czyjegoś sposobu nauczania tym bardziej że to jest kung fu które widziałem tylko w TV. Wole powiedzieć to co mi mówił mój Sesei: "Nawet Osensei mówił że Aikido żyje i musi się zmieniać"(czy jakoś tak to brzmiało). Bardzo sensowne

Tak chodzi o Ingvara z pancerniaków, on chodził na te kung fu z 8 lat jakoś, i potem jeszcze na krav magę i to on twierdził że jest taka fajna.
A z rozwijaniem to prawda, ale wiele sztuk walki zmienia się powoli, bo wiadomo to niekoszerne, że jak przerobią to już nie to samo itp, a porównaj to do krav magi gdzie w ogóle nie ma takich rzeczy, bo ona jest bardzo luźno nauczana, nie ma sztywnych sposobów walki.


-Tylko że boks nie jest lekiem na całe zło i powinno się uczyć paru prostych technik aby przynajmniej porwdzić sobie z kopami. Jak dla mnie to powinieneś (jak by już) ćwiczyć coś co stawia na techniki. Nie potrzeba siły aby wykręcić komuś rękę. Na przykład Aikido ale tam potrzebny jest sprawny kręgosłup.

Wiem że boks nie jest megarozpierdolisty, ale jest dobry jeśli ktoś ma masę, np postój właśnie, ja nie mam masy więc to zdecydowanie nie dla mnie, bo ja w ogóle patrzę na sztuki walki pod kątem tego co mi pasuje.
Też zaleta krav magi jest teoretycznie dla ludzi z bardzo różnym stopniem kondycji zdrowia itp, ja widziałem jak uczyli 60 latków


-Właściwie to chciał bym obejrzeć film w stylu "Dawno temu w Chinach" z Postojem w roli głównej.

W jakim filmie kung fu widziałem takiego koksa, no i w chinach mają tyle odmian kung fu, że jakiś styl niedźwiedzia czy coś takiego się znajdzie.


Ja nie mówię że systiema to takie zupełnie inne coś, bo tam jest wiele technik z róznych stylów, szkół itp, ale przerobionych trochę, tak żeby opierało się na motoryce ciała.
http://www.youtube.com/watch?v=olf6ejg- … re=related
Tutaj dobrze widać, i szczerze to wygląda bardzo inaczej niż większość sztuk walki.


My armor is contempt. My shield is disgust. My sword is hatred. In the emperor's name, let none survive.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
more przegrywanie kaset woj podkarpackie www.yorek.pl www.papuge.pl radzymincentrumpark