Sesyjowo

Nasze sesje i nie tylko one

Ogłoszenie

Przenosimy się na Discorda


#1 2012-05-25 21:13:46

 MeMadao

Sir

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 1963
Punktów :   

[NS] Pogoda i sprawy okołopogodowe

Zacznę od tego, co lubią wszyscy gracze, czyli utrudnień:
Utrudnienia dotyczą wszystkich umiejętności, do których potrzebny jest wzrok, czyli strzelania, walki, prowadzenia, wypatrywania. Utrudnienia za różne efekty się kumulują.

Mgła/opar: słaba mgiełka +10%/10m, mgła +10%/5m, b. gęsta mgła +10%/2m, "mleko" +10%/1m
Ciemność: zmrok +20%, księżycowa noc +60%, bezksiężycowa/zachmurzona noc +90%, nieoświetlone tunele +120%
Opady: mżawka +20%, porządny deszcz +40%, ulewa +60%
Wiatr z pyłem: średni +30%, silny +60%
Burza piaskowa: +120%
Silne słońce: +60%

Dodatkowo, do testów wypatrywania stosują się modyfikatory z tabeli dotyczącej walki strzeleckiej (za osłonę i odległość [tabela karabinów]).


You load sixteen tons, what do you get?
Another day older and deeper in debt...

Offline

 

#2 2012-05-25 21:58:56

Daimio

Weteran

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 1304
Punktów :   

Re: [NS] Pogoda i sprawy okołopogodowe

Powiem tak jak ty mi kiedyś powiedziałeś czyli bezsensownie bo chcesz zmieniać mechanikę a ja będę ci pokazywał błędy na podstawie podręcznika.
nieoświetlone tunele +120% w podręczniku jest 90%

A reszta to coś mi się wydaje że za bardzo przesadziłeś z minusami. Może to tylko moje odczycie ale:
księżycowa noc +60%. Wiatr z pyłem średni +30% oraz minus za poruszający się cel i odległość daje nam kombo takie że tylko munchkin może kogoś zastrzelić.

Ostatnio edytowany przez Daimio (2012-05-26 09:44:26)


Internet nie wybacza!!!!

Offline

 

#3 2012-05-26 14:17:16

 MeMadao

Sir

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 1963
Punktów :   

Re: [NS] Pogoda i sprawy okołopogodowe

Modyfikatory są zależne od widzimisię mistrza gry. W podręczniku jest to po prostu ciemność, nie ma nic na temat nieoświetlonych tuneli.
I nie, nie przesadziłem z minusami. Ciemność można redukować latarkami i innym gównem. Wiatr z pyłem dobrą osłoną oczu, słońce okularami przeciwsłonecznymi. Nie miałem (i dalej nie mam) czasu na wpisanie tych urządzeń.


You load sixteen tons, what do you get?
Another day older and deeper in debt...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
ts2 space blog Serwis telefonów Kraków Cennik beton dekoracyjny instalacje torby papierowe do cateringu