Sesyjowo

Nasze sesje i nie tylko one

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Przenosimy się na Discorda


  • Index
  •  » Sesje
  •  » Warhammer 4 ed: Prawo i Pięść

#61 2019-04-22 14:52:12

 MeMadao

Sir

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 1963
Punktów :   

Re: Warhammer 4 ed: Prawo i Pięść

To jak chcecie, możemy zagrać na 4ed.

WW przeboleję, więc zmiana mechaniki dotyczyć będzie tylko strzelania - zawsze można go dodge'ować (jeśli się jest świadomym strzelca), więc praktycznie zawsze jest to test przeciwstawny.

W sumie jak o tym myślę, to się zastanawiam, czemu tak właśnie nie jest w standardzie - prędkość strzały z angielskich łuków  (z tego co znalazłem na szybko) wynosiła ok 200ft/s w szczycie, co przekłada się na ok. 65 m/s. Nie uwzględniając konieczności strzelania po łuku na większy dystans i spowalniania strzały wynikającego z oporów powietrza (nie chce mi się liczyć) daje to całkiem sporo czasu na przesunięcie się przy normalnym zasięgu strzału z łuku (tutaj 50 jardów). Choć z kolei nie widzę możliwości uniknięcia w ten sposób pocisku z czarnoprochowca lub bełtu z kuszy. I jak tu mechaniką oddać takie rzeczy dobrze? I tak źle, i tak nie dobrze. Uniknięcie strzału z kuszy i czarnoprocha z -20? -30? -40? Brak możliwości dodge'a (i wracamy do problemu braku balansu)?

Ew. wyłączenie możliwości unikania broni zasięgowej (też to rozważam) - to też rozwiązuje problem, ale z kolei dobry strzelec się robi przegięty, bo ma np. 100% na trafienie (55 BS, 25 Ranged, +20 za pół zasięgu, da się to zrobić, nawet nie kosztuje zbyt dużo XP) i bije za milijony dmg (przy rzucie 50 i 4 SB zadaje z longbow'a 13 dmg). A jeszcze ciekawsze jest to, że przy rzucie 99 zadaje 17 dmg i to jeszcze z dodatkowym krytykiem).
Chyba, że będzie gentleman's agreement, że wy nie strzelacie zbyt dużo i wrogowie też.

Co do powyższego stwierdzenia - Strażnik dróg, na start 35 BS wyturlane (raczej bez problemu). +5BS za bycie człowiekiem (już 40).
Z profesji rozwija Ranged(crossbow) na 10 za darmo na start, jako talent bierze Marksman (kolejne +5 BS). Następnie za XP podnosi BS do +15 (koszt to 5*30 + 5*40 = 350xp) i rozwija Ranged(crossbow) do +20 (5*20+5*30=250). Kosztem 600 xp mamy postać z 55 BS i 25 Ranged(crossbow). Crossbow mamy w standardzie z klasy i na zasięgu do 30 metrów strzelamy mając w sumie 100% na trafienie i zadając SL + 9 dmg na strzał (przy średnim rzucie 50 jest to 14 dmg). Jeżeli zainwestuje się w Heavy Crossbow, to przy rzucie na trafienie 99 (na dystansie poniżej 50 metrów) zadaje krytyczne trafienie i 18 dmg (w zasadzie z automatu zabijając każdego, kto nie biega w ciężkim pancerzu). A to jest postać z wydanymi jedynie 600 xp! A może jeszcze wykonać akcję celowania (kolejne +20) i przy rzucie 50 zada wtedy 16 dmg (dodam też, że przy rzucie 11 zadaje: trafienie krytyczne i 20 dmg, czym może ściągnąć ogra na strzał - i to nie ryzykując oberwania samemu, bo to w końcu ranged).

Wniosek jest taki - nie wiem jak to naprawić, nie orając całej mechaniki. Jeżeli jednak chcecie grać na 4ed, to może się skończyć na tym, że nic nie będę zmieniał, najwyżej trochę poklniemy na strzelców.

BTW: artykuł o testach w Warhammerze 4ed: http://cubicle7.co.uk/warhammer-astounding-success/


You load sixteen tons, what do you get?
Another day older and deeper in debt...

Offline

 

#62 2019-04-22 17:43:55

Patryk

Ktoś ważny

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 811
Punktów :   

Re: Warhammer 4 ed: Prawo i Pięść

Może po prostu umówić się że niewiele się strzela (zarówno gracze jak i potworki) do czasu rozstrzygnięcia tego w praktyce? Testowaliście strzelaczy czy to tylko teoretyczne założenia?


"Bo obetnę sobie rękę i to wy będziecie mi obciągać!"

Offline

 

#63 2019-04-22 17:52:20

 MeMadao

Sir

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 1963
Punktów :   

Re: Warhammer 4 ed: Prawo i Pięść

Teoria plus moje testy, w grze jeszcze nie testowane


You load sixteen tons, what do you get?
Another day older and deeper in debt...

Offline

 

#64 2019-04-22 19:11:45

peruniec

Komisarz

Skąd: CZk
Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 2359
Punktów :   

Re: Warhammer 4 ed: Prawo i Pięść

A nie myślałeś żeby w młotku po prostu zmienić bonusy?
Brak bonusa za polowe zasięgu
Bonus za point blank dać na +20 ale żeby point blank był 2 metry a nie 10% zasięgu danej broni. Do tego żeby bonus się liczył tylko kiedy strzelasz poza walką wręcz, bo bonus do strzelania kiedy się w walce wręcz walczy pistoletem nie ma sensu.
I w taki sposób postać będzie miała te 50-60% szans na trafienie

A co do strzelania to moja postać albo będzie miała trochę US bo bym dostawał jako żołnierz albo w ogóle bym nie miał jako rycerz. Z obecnej drużyny to chyba tylko JJ ma ataki zasięgowe ale nie wiem czy magia nei działa jakoś inaczej.

I jeszcze jedna uwaga na 99 nie zdaje się ,bo 96-100 to auto porażka

Jak dla mnie 4ed jest lepsza bo te zmiany które pisałeś do dwójki w praktyce zmienią połowę zasad, plus trzeba by zmienić dodatkowo tarcze (bo skoro testy by były przeciwstawne to tarcza by była słaba) a jeśli by zrobić żeby dawały pancerz jak w 4ed to trzeba by też zmienić obciążenie żeby nie mieć za dużo pancerza a wtedy to już normalnie była by 4ed


My armor is contempt. My shield is disgust. My sword is hatred. In the emperor's name, let none survive.

Offline

 

#65 2019-04-22 20:40:33

 MeMadao

Sir

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 1963
Punktów :   

Re: Warhammer 4 ed: Prawo i Pięść

1. Myślałem, ale to nie rozwiązuje podstawowego problemu - strzelanie na 80 można mieć łatwo (WW na 80 nie daje takiej szansy na trafienie, bo można go unikać/parować)
2. Magia działa inaczej, jak rzucisz to trafiasz
3. W walce auto-porażka nie działa (choć w sumie strzelanie nie jest testem przeciwstawnym, więc chyba tutaj działa)
4. Też mi się wydaje, że 4ed jest całościowo lepsza niż 2ed (pomijając problemy z walką, ale w czystej 2ed jest jeszcze gorzej).


You load sixteen tons, what do you get?
Another day older and deeper in debt...

Offline

 

#66 2019-04-23 11:27:31

peruniec

Komisarz

Skąd: CZk
Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 2359
Punktów :   

Re: Warhammer 4 ed: Prawo i Pięść

1 Ale bez bonusu normalna postać nie wyciągnie aż tak dużo USa.
Tak jak ja miałem rzuty najlepszy 39 +5 (z marksmana) +5(rozwoje do US) +15 (strzelanie) to 64 czyli 2 na 3 strzały trafiają. A tyle miała by pewnie postać która ma 1000expa jak my i nie jest zrobiona tylko pod strzelanie.
Szczerze mówiąc to łuk (znowu ) jest za dobry bo broń palna i kusze jakoś to balansują tym ze trzeba je przeładowywać.

W sumie można by zmienić żeby broń zasięgowa dostawała bonus obrażenie za 2 poziomy sukcesu zamiast jednego to by zmniejszyło przegięcie.


4 W drugiej edycji walka jako taka nie była taka zła, jeśli chodzi o balans itp bardziej chodzi o to że była dużo za wolna


My armor is contempt. My shield is disgust. My sword is hatred. In the emperor's name, let none survive.

Offline

 

#67 2019-05-01 07:38:45

 MeMadao

Sir

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 1963
Punktów :   

Re: Warhammer 4 ed: Prawo i Pięść

Gramy jutro o 17, postacie będą robione na miejscu


You load sixteen tons, what do you get?
Another day older and deeper in debt...

Offline

 

#68 2019-05-01 09:30:50

peruniec

Komisarz

Skąd: CZk
Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 2359
Punktów :   

Re: Warhammer 4 ed: Prawo i Pięść

Tzn w czwartek?

I jak coś to mam zrobioną postać


My armor is contempt. My shield is disgust. My sword is hatred. In the emperor's name, let none survive.

Offline

 

#69 2019-05-01 10:26:00

 MeMadao

Sir

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 1963
Punktów :   

Re: Warhammer 4 ed: Prawo i Pięść

Tak, w czwartek.


You load sixteen tons, what do you get?
Another day older and deeper in debt...

Offline

 

#70 2019-05-01 14:44:11

peruniec

Komisarz

Skąd: CZk
Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 2359
Punktów :   

Re: Warhammer 4 ed: Prawo i Pięść

Ok


My armor is contempt. My shield is disgust. My sword is hatred. In the emperor's name, let none survive.

Offline

 

#71 2019-05-01 21:28:42

 MeMadao

Sir

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 1963
Punktów :   

Re: Warhammer 4 ed: Prawo i Pięść

Sesja zostaje zamrożona, poczeka na lepsze czasy - materiały są spisane, więc nie zginą. To pewnie będzie kolejna kampania po DDku


You load sixteen tons, what do you get?
Another day older and deeper in debt...

Offline

 
  • Index
  •  » Sesje
  •  » Warhammer 4 ed: Prawo i Pięść

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Najważniejsze w betonowych zbiornikach szkółka roślin ozdobnych