Sesyjowo

Nasze sesje i nie tylko one

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Przenosimy się na Discorda


#1 2013-01-10 13:13:43

Daimio

Weteran

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 1304
Punktów :   

Walka o władzę i wiarę.

Ze względu na to że Mateo nie wytrzymuje ciągu tyconów postanowiłem kontynuować moje plany odnośnie kampanii w Japonii. System będzie na Gurpsie więc raczej nie będziecie marudzili. Naturalnie najpierw chciał bym sprawdzić jak system wygląda dlatego poczekam aż będzie jakaś sesja w SW z JJem. Abym mógł dokończyć kampanie niezbędne będą mi wasze pomysły na postacie. Tak jak kiedyś pisałem: Zgadzam się nawet na Polaka ale trzeba to uzasadnić (napisać historię postaci). Naturalnie każdy musi napisać więc chciał czy nie chciał nie upiecze wam się. Dodatkowo niestety muszę się wtrącić do życiorysów waszych postaci aby dodać jakieś qesty no i powiązać z główną linią fabularną. Coś kiedyś słyszałem że Patryk chce zagrać jezuitą więc ta postać jest niezbędna.
Historie postaci i charakter są niezbędne więc nie zaczniemy grać puki mi ich nie wyślecie. Na ostatnią chwilę też nie przyjmę bo muszę to wszystko jakoś połączyć ze sobą więc to co było na sesji w wampira nie przejdzie.

Gra toczy się na przełomie XVI-XVII wieku. Jeszcze nie wiem czy robić dla każdej postaci osobny wstęp czy zdropicie się od razu w Japonii. To się jeszcze zobaczy.

Ostatnio edytowany przez Daimio (2013-01-10 13:16:04)


Internet nie wybacza!!!!

Offline

 

#2 2013-01-10 13:44:46

peruniec

Komisarz

Skąd: CZk
Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 2359
Punktów :   

Re: Walka o władzę i wiarę.

Hmm a w sumie z jakiego kraju miałby być statek ? pytam bo np na Hiszpańskim statku nie powinno być anglików.

A ja pewnie zagram nawigatorem albo kimś takim.
No i w sumie czy masz jakiś pomysł kto ci pasuje/nie pasuje, jak tępe koksy itp.


My armor is contempt. My shield is disgust. My sword is hatred. In the emperor's name, let none survive.

Offline

 

#3 2013-01-10 14:06:18

Daimio

Weteran

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 1304
Punktów :   

Re: Walka o władzę i wiarę.

Hmm a w sumie z jakiego kraju miałby być statek ? pytam bo np na Hiszpańskim statku nie powinno być anglików.

-Odpowiem co tak:"coś kiedyś słyszałem że Patryk chce zagrać jezuitą więc ta postać jest niezbędna."

Jeżeli chcesz się dołączyć jako anglik to musiał byś być zdrajcą albo w jakiś magiczny sposób znaleźć się w Japonii (Anglicy byli później w Japonii więc miał byś problem z podrożą). Na szczęście jeżeli twoja inwencja twórcza wykroczy po za poziom kilku linijek to będziesz mógł jakoś uzasadnić twoje wczasy w kraju kwitnącej wiśni. Wszystko zależy od ciebie. Taka mała podpowiedź: możesz zagrać angielskim szpiegiem który chce wykraść trasę do Japonii od tępych Hiszpanów albo Portugalczyków.

No i w sumie czy masz jakiś pomysł kto ci pasuje/nie pasuje, jak tępe koksy itp.

-Właściwie to prawie każdy pasuje. Jeżeli jesteś kupcem który chce się wzbogacić to spoko bo znajdziesz coś dla siebie. Dobrze wiem że Mateo zagra tępym koksem. Tacy ludzie też się przydadzą. Tak nawiasem mówiąc to ty możesz zagrać koksem i wytykać słabość samurai. Znając ciebie to pewno to rozważysz.


Internet nie wybacza!!!!

Offline

 

#4 2013-01-10 14:45:28

peruniec

Komisarz

Skąd: CZk
Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 2359
Punktów :   

Re: Walka o władzę i wiarę.

He he ja szczerze właśnie myślę nad tępmym koksem, pseudo inteligentem, albo żeglarzem, a zagram raczej Hiszpanem, i pewnie takim religijnym, albo bardzo religijnym, i będę uważał Japończyków za heretyków

Ale to jest do przemyślenia, bo w sumie poza Patrykiem to nie wiem kim kto chciałby grać więc się zobaczy.


My armor is contempt. My shield is disgust. My sword is hatred. In the emperor's name, let none survive.

Offline

 

#5 2013-01-10 15:01:35

Daimio

Weteran

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 1304
Punktów :   

Re: Walka o władzę i wiarę.

i będę uważał Japończyków za heretyków

-Heretykami można nazwać anglików bo wierzyli a zdradzili swoją wiarę a Japończycy nie wiedzą co to takiego jest "Chrystus" więc małpki trzeba nauczyć wiary w jedynego i słusznego boga.


Internet nie wybacza!!!!

Offline

 

#6 2013-01-10 15:24:16

peruniec

Komisarz

Skąd: CZk
Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 2359
Punktów :   

Re: Walka o władzę i wiarę.

To już dla mężów świętych do rozstrzygnięcia, dla mnie każdy kto nie kłania się przed krzyżem heretykiem jest i niewiernym psem


My armor is contempt. My shield is disgust. My sword is hatred. In the emperor's name, let none survive.

Offline

 

#7 2013-01-10 17:15:02

Patryk

Ktoś ważny

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 811
Punktów :   

Re: Walka o władzę i wiarę.

A no właśnie trzeba nauczyć skośnookie małpki. Gdyż jak nie znając nawet imienia Pana naszego mogą doświadczyć prawdziwego szczęścia? Jak tylko coś poczytam więcej o zakonie to się coś skrobnie. Szykuj się na dużego pacyfistę

Rozumiem że czekamy na test Gurpsa z JJem, ale już teraz możesz pomyśleć czy dymasz na punktach równie bardzo jak on i poczytać mechanikę (co przyda się do wytykania mu błędów) Tak wiem, jestem okropny i mam za to ujemne expo


"Bo obetnę sobie rękę i to wy będziecie mi obciągać!"

Offline

 

#8 2013-01-10 17:37:14

 JJ

Ktoś znany

Skąd: Lokacja Startowa - The House
Zarejestrowany: 2012-04-01
Posty: 302
Punktów :   
WWW

Re: Walka o władzę i wiarę.

Masz!


Twoja Mama!

Offline

 

#9 2013-01-12 17:18:48

Patryk

Ktoś ważny

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 811
Punktów :   

Re: Walka o władzę i wiarę.

Wedle internetu w Japonii w XVI wieku pierwsi byli jezuici, potem za nimi przybyli hiszpańscy i portugalscy franciszkanie i dominikanie. Więc sobie mogę wybrać Poczytam jeszcze coś o doktrynach tych zakonów to wybiorę.


"Bo obetnę sobie rękę i to wy będziecie mi obciągać!"

Offline

 

#10 2013-04-09 08:39:00

peruniec

Komisarz

Skąd: CZk
Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 2359
Punktów :   

Re: Walka o władzę i wiarę.

To skoro jest Jezuita i pijany szkot kucharz to ja zagram kimś bojowym.
Szlachcic z zubożałej rodziny, wyrzucony z floty wojskowej, potem pływający na statku kaperski gdzie był dowódcą grupy abordażowej, dumny, arogancki religijny na pokaz.
Jednym słowem awanturnik.

A właśnie kiedy robimy ten test mechaniki ?

Ostatnio edytowany przez peruniec (2013-04-09 10:03:16)


My armor is contempt. My shield is disgust. My sword is hatred. In the emperor's name, let none survive.

Offline

 

#11 2013-04-09 14:28:20

Daimio

Weteran

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 1304
Punktów :   

Re: Walka o władzę i wiarę.

hmmmmm nie mam pojęcia. Głupio by było jak byście zrobili postacie i zaczęli grę tylko po to by po godzinie sesji dowiedzieć że wasze postacie idą w kubeł bo mechanika nie jest grywalna. raczej bym preferował zrobić testa na zasadzie D&D ale trwającego krócej (dosłownie wchodzicie godzinnego) tylko co by później zrobić. Rozejść się do domów....... to by było głupie zważywszy że można by w coś pograć dlatego zwracam się do ochotników. Jak ktoś by chciał coś poprowadzić to byśmy zrobili po prostu przed sesją. No i była by alternatywa jak by komuś nie pasowało można by pograć w coś innego.


Internet nie wybacza!!!!

Offline

 

#12 2013-04-09 21:58:28

peruniec

Komisarz

Skąd: CZk
Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 2359
Punktów :   

Re: Walka o władzę i wiarę.

Ale kto miałby to być ?


My armor is contempt. My shield is disgust. My sword is hatred. In the emperor's name, let none survive.

Offline

 

#13 2013-04-09 22:12:54

Daimio

Weteran

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 1304
Punktów :   

Re: Walka o władzę i wiarę.

Nawet nie myślałem o tobie. Jak by Grzesiek chciał poprowadzić D&D 3.0 to bym nie protestował.


Internet nie wybacza!!!!

Offline

 

#14 2013-04-10 07:58:51

peruniec

Komisarz

Skąd: CZk
Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 2359
Punktów :   

Re: Walka o władzę i wiarę.

taa a jadowy poprowadzi neuro


My armor is contempt. My shield is disgust. My sword is hatred. In the emperor's name, let none survive.

Offline

 

#15 2013-04-10 11:34:31

Daimio

Weteran

Zarejestrowany: 2012-02-20
Posty: 1304
Punktów :   

Re: Walka o władzę i wiarę.

ooo właśnie przed SW JJa.


Internet nie wybacza!!!!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
reklama dla influnecerów studio kopiowania ślask www.dzieciwdomu.pl www.zoomaniak.pl www.pokemonek.pl